Dershane yönetimi şikayetinden vazgeçti. Emine Sipahi´nin serbest bırakılmasına karar verildi.

Fethiye´de Soner Semih Sipahi, kardeşlerinin öğrenim gördüğü dershaneye olan 5 bin TL´lik borç nedeniyle annesi Emine Sipahi´nin cezaevine girmesine üzülerek psikolojik bunalıma girmiş, geçen Cuma gecesi saat 22.30 sıralarında evlerinin balkonundaki demir çardağa bağladığı iple kendini asarak intihar etmiş, arkasında ´Herkes hakkını helal etsin. Bu duruma daha fazla dayanamayacağım´ yazılı bir not bırakmıştı. Oğlunun ölümünün ardından baba Mustafa Sipahi, dershane yönetimini suçlayarak, okur yazarlığı az olan karısına taahhütname imzalatıldığını, 1400 TL olan borcun faizlendirilerek 5 bin 250 TL´ye çıkarıldığını öne sürmüştü.

Bugün sabah saatlerinde baba Mustafa Sipahi ile kayınbiraderi Sami Aslan, dershane yönetiminin şikayetinden vazgeçerek, cezaevinde bulunan Emine Sipahi´nin tahliye olması için İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin ile görüştü. Görüşme sonrasında Gültekin, dershane yönetimiyle görüşerek, 5 bin 250 TL´lik borcun Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ödeneceğini taahhüt etti ve dersane yetkililerinden şikayetlerini geri almalarını istedi. Gültekin, "Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz ortada ne kadar borç varsa karşılayacağız. Tahliye için avukat gerekli müracaatları tamamladıktan sonra yapılan yazışmaların ardından anne Emine Sipahi serbest kalacak. Aile, bugüne kadar ne Kaymakamlığa ne de bize yardım talebinde bulunmamış. Eğer daha önce gelselerdi, bu duruma engel olabilirdik" diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Gültekin, bu açıklamanın ardından 5 bin 250 TL´nin ödenmesini sağladı. Fen Bilimleri Dershanesi avukatı Tolgay Pisili, Fethiye Adliyesi´ne giderek dershane yönetiminin şikayetten vazgeçtiğini bildiren dilekçeyi verdi. Bunun üzerine savcılık, Emine Sipahi´nin serbset bırakılması kararını aldı ve yazısını Muğla Cezaevi´ne gönderdi.

Ağabeyi Sami Arslan, cezaevindeki kızkardeşi Emine Sipahi´yi almak üzere Muğla´ya gitti.

FACEBOOK´TAKİ İLETİLER

Baba Mustafa Sipahi, bugün bazı gazetelerde oğlu Soner Semih Sipahi´nin, intihar etmeden önce Facebook´taki profilinde yazdığı bazı iletilere göre, kız arkadaşı tarafından ihanete uğradığı ve bunun için intihar ettiği yönündeki iddiaları ise yalanladı. Oğlunun intihar sebebinin kız meselesi olmadığını belirten baba Sipahi, "İntihar nedeni ortada" dedi.

Yukarı Alt