Arkadaşlar merhaba. Sahip olduğum laptop ; 6 gb ram, i5 2.30 ghz işlemci, amd hd 6650m ekran kartına sahip. İlk aldığımda 320 gb harddisk vardı bi kere bozuldu hdd farklı bi 320 gblık hdd aldım bi daha bozuldu en sonunda 160 gblık hdd aldım. Neyse 2 yıl oldu yaklaşık laptopu alalı. İlk zamanlarda istediğim oyunu rahat rahat en yüksek çözünürlükte oynuyordum (bu arada ekran da 17.3 inc) Ama artık çok yavaşladı pc çok ısınma sorunu oluyor. Pes 13'te mesela 2-3 maç yapıyorum hiç kasmadan sonra laptop deli gibi ısınmış oluyor diğer maçı oynayamıyorum çok kastığı için
dinlendiriyorum soğumasını bekliyorum eski haline geliyor.
Neyse çok uzun anlattım. Soracağım soru şu ; format attırsam birde soğutucu alsam eski performansı veya ona yakın bi performansı yakalayabilirmiyim? Ayrıca harddiskin 2 kere değişmesi bilgisayarı yavaşlatmış olabilir mi?
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

tozlanmış olabilir , tozun`da etkisi vardır mutlaka .

Bu mesaj Ufck rumuzlu uyeden alinti yapildi
Ufck demiş ki:
harddiskin sürekli değişmesi yüzünden bi sorun yoktur diyorsun yani?

Bu mesaj ricardo rumuzlu uyeden alinti yapildi
ricardo demiş ki:
Bu mesaj Ufck rumuzlu uyeden alinti yapildi
Ufck demiş ki:
harddiskin sürekli değişmesi yüzünden bi sorun yoktur diyorsun yani?
harddisk ile alakası çok olmaz diye düşünüyorum pekte bilgim yok kesin birşey demek doğru olmaz ama tozun etkisi var . tozunu temizletipte dene istersen.

içini açıp bir temizle derim fan çok tozlandıysa ondan yapabilir. Ayrıca format attırmanın pek etkisi olacağını da sanmıyorum. Sorunun daha çok donanımsal gözüküyor.

İçini sen açma :wink1:
Formatını sen at. Bilgisayarcılar 20 Lira alıyor. Paraya Yazık. Temizlettir 10 liraya. 2 yıldız format atmadın temizlemedin mi ?

Mopneet

Servise gönder, büyük ihtimalle termal macun yenilemesi ve fan değişimi yapıp geri gönderecekler. Ardından da soğutucu al ve 1-2 sene daha idare et. ^^

Tauriel

Öğretiyorum
2 yıl sorun olmamiş demekki hdd ile alakalı değil büyük ihtimal arkadaşın dediği gibi tozlanmıştır temiz bir format vede iyi bir soğutcu ile hallersin bide yeni çıkan ramler falan war üstünde soğutucu war diye duydum pek fazla araştırma imkanı olmadı ama onlarla ile de destekliye bilirsin.

Yukarı Alt