Avasin demiş ki:
Arkadaşlar benim ailemle birkaç sorunum oldu ben tercih vereceğim sırf bbaskılarından kurtulmak için. Tıp iç.in 1yıl daha hazırlanmayı düşünüyordum ancak aşırı baskı var. Bu yüzden dolayı tercih vereceğim Jeoloji Mühendisliğini düşünüyorum bi yardımda bulunurmusunuz nasıldır iş olanakları nedir gibi
Biraz araştırdım senin için.Girmesi kolay fakat bölüm gerçekten zormuş.İş olanakları olarak biraz kısıtlıymış ve yapması çok zor bi meslekmiş ve jeoloji mühendislerinin büyük bi bölümü başka meslekler yapıyormuş.Sende araştır sor hayatını etkiyelecek kararları acele verme bence :muck:

Bir yıl daha bekle derim. Ailenin ne demesindense, bu senin hayatın. Bu hayatı sen yaşayacaksın ve bütün hayatın boyunca meslek etiketin olacak..

Bende 1 sene daha beklerim 327 ile bi yere girersin fakat ne kadar iyi bir hayat kurabilirsin kendine orası meçhul ama karar genede senin.

Ps:bi soru sormuşsun fakat sıralamaları tam olarak bilmediğim için cevap veremedim kusura bakma :cry:

413 mü ne diyordun hacım o puan türü hangisi ? Ayrıca dur hele her sorunda acele karar verme ^^ Eğer öyle olsaydı ben lise terk olup şimdi it taşlıyor olurdum sağda solda. Kafanı topla ailenle konuş seneye tıp okumak istiyorum de hırs yap gerekirse sınava kadar kimseyle konuşma ailenden ama sonunda o tıpı kazan ! Ayrıca ailen sürekli böyle yapmaz derdini yeter ki tatlı bi dille anlat. Kimsenin anne babası anlayışsız değildir.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
tıp'ı unut orayı kazanacak zeka sende olsaydı ilk yıl koyardın puanı bu sene bu puanı alan gelecek sene kendisine vahiy mi geleceğini sanıyor. oturalım ve mantıklı düşünelim kuzum ailen gayette haklı bunun ekonomik yönü var sorunları var sen puanına uygun 4 yıllık bir mühendislik seç ve orayı oku bitir okul hayatında git güzelce çalış paranı kazan bölüm önemli değil mesleğin önemlidir bu bağlamda önünde 4 yıl var okurken kendini geliştireceksin bir doctor kadar hiçbir zaman maaş alamazsın ama aileni mutlu edecek kadar maaşı mühendis olup alabilirsin onların kalbini kazan onlara umut ol ışık ver sonrası zati fazlasıyla gelecektir.

PS : ben sert konuşurum sakın üzerine alınma kuzum gerçekleri olduğu gibi yekten söylerim bu bağlamda dilersen kaale alırsın dilersen küfür eder geçersin fakat ben seni seviyorum :kalp:

extraloob demiş ki:
tıp'ı unut orayı kazanacak zeka sende olsaydı ilk yıl koyardın puanı bu sene bu puanı alan gelecek sene kendisine vahiy mi geleceğini sanıyor. :
İşte buraya katılıyorum.Ayrıca foruma değilde rehber öğretmenlerine danışmanı öneiririm.

Avasin

extraloob demiş ki:
tıp'ı unut orayı kazanacak zeka sende olsaydı ilk yıl koyardın puanı bu sene bu puanı alan gelecek sene kendisine vahiy mi geleceğini sanıyor. oturalım ve mantıklı düşünelim kuzum ailen gayette haklı bunun ekonomik yönü var sorunları var sen puanına uygun 4 yıllık bir mühendislik seç ve orayı oku bitir okul hayatında git güzelce çalış paranı kazan bölüm önemli değil mesleğin önemlidir bu bağlamda önünde 4 yıl var okurken kendini geliştireceksin bir doctor kadar hiçbir zaman maaş alamazsın ama aileni mutlu edecek kadar maaşı mühendis olup alabilirsin onların kalbini kazan onlara umut ol ışık ver sonrası zati fazlasıyla gelecektir.

PS : ben sert konuşurum sakın üzerine alınma kuzum gerçekleri olduğu gibi yekten söylerim bu bağlamda dilersen kaale alırsın dilersen küfür eder geçersin fakat ben seni seviyorum :kalp:
Abicim daha önceleride söylediğim gibi yapacağımı biliyorum. Çalışmadım bu yıl çünkü. Ondan da kaynaklanıyor. Hem çevremde kaç insan gördüm böyle yapan önce kayda değer bir puan alamayıpda bir sonraki sene deli puanlar alan.
Ayrıca sert biri olduğunu biliyorum. Yani darılma falan yok bende. :kalp:

@Buura foruma sadece fikir almak için sordum zaten bu konuyu rehber hocalarımlada konuştum. Birçok yerden daha fazla fikir her zaman daha iyidir

Yukarı Alt