1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Çirkin Sipariş


 1. Whisk

  Whisk rank8

  Kayıt:
  18 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.887
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Kocaeli
  İsraillierin yakmak için verdiği "Türk Bayrağı" siparişini İsrailli şirket sahibi iptal etti.

  İsrail'de bir bayrak fabrikası, Gazze'ye yardım gemilerine düzenlenen kanlı baskından sonra kendisine yakmak üzere bol miktarda Türk Bayrağı siparişi verildiğini, ancak ahlak kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle bu siparişleri yerine getirmeyi reddettiğini açıkladı. Bu arada İsrail'deki süper marketler birbiri ardına Türk mallarını boykot ediyor.

  Arutz Sheva gazetesinde yer alan haberde, Ortadoğu'nun en büyük bayrak üretici firmalarından Marom F.G.P. adlı şirketin sahibi Avi Marom, insani yardım gemilerine düzenlenen baskından sonra hem İsrail hem de Türk bayrakları için bir talep patlaması yaşandığını söyledi.

  Türkiye'den İsrail'e göçen Musevi bir ailenin kızıyla evli olduğunu belirten Marom, Türk bayraklarının yakılmak üzere sipariş edildiğini kaydederek, bir ülkenin bayrağına karşı bu tür girişimlerin kesinlikle ahlaki olmadığı gerekçesiyle bu siparişleri geri çevirdiğini bildirdi.

  Bu arada İsrail'in en büyük süper marketleri birbiri ardına Türk mallarına karşı boykot başlattı.

  İsrail'de yayın yapan Kanal 10'un haberine göre, ülkenin en büyük ucuz market zinciri Rami Levy, Gazze'ye yardım konvoyundan sonra oluşan tepki nedeniyle artık Türk malları satmayacaklarını açıkladı.

  Şirket, Türk mallarının çok daha ucuza gelmesine rağmen, İsrail'e düşman bir ülkenin mallarını satmanın ilkelerine aykırı olduğunu iddia etti.

  İsrailli tüketicinin birkaç agorot (İsrail küçük para birimi) daha fazla ödeyerek boykotu destekleyeceğini öne süren şirket, bu boykotu popülizm amaçlı yapmadığını savundu.

  Rami Levy'nin hemen ardından, ülkenin ikinci büyük marketler zinciri Mega da, Türkiye'den un ve makarna ithalatını durdurduğunu açıkladı. Mega, kendi markasıyla Türkiye'de un ve makarna ürettiriyordu.

  Son olarak İsrail'in en büyük süpermarketler zinciri Supersol da, Rami Levy ve Mega'ya katılmayı düşündüklerini bildirdi. Şirket elindeki stoklar biter bitmek Türk mallarına karşı boykota başlamayı planladıklarını ve Türkiye'den gelen malların yerine başka bir ülkeden ithalat yapacaklarını duyurdu.

  [​IMG]

  TÜRK MALLARINA BOYKOT

  İsrail’de yayın yapan Kanal 10’un haberine göre, ülkenin en büyük ucuz market zinciri Rami Levy, Gazze’ye yardım konvoyundan sonra oluşan tepki nedeniyle artık Türk malları satmayacaklarını açıkladı.

  Şirket, Türk mallarının çok daha ucuza gelmesine rağmen, İsrail’e düşman bir ülkenin mallarını satmanın ilkelerine aykırı olduğunu iddia etti.

  İsrailli tüketicinin birkaç agorot (İsrail küçük para birimi) daha fazla ödeyerek boykotu destekleyeceğini öne süren şirket, bu boykotu popülizm amaçlı yapmadığını savundu.

  Rami Levy’nin hemen ardından, ülkenin ikinci büyük marketler zinciri Mega da, Türkiye’den un ve makarna ithalatını durdurduğunu açıkladı. Mega, kendi markasıyla Türkiye’de un ve makarna ürettiriyordu.

  Son olarak İsrail’in en büyük süpermarketler zinciri Supersol da, Rami Levy ve Mega’ya katılmayı düşündüklerini bildirdi. Şirket elindeki stoklar biter bitmek Türk mallarına karşı boykota başlamayı planladıklarını ve Türkiye’den gelen malların yerine başka bir ülkeden ithalat yapacaklarını duyurdu.

  SENDİKALAR ÇAĞRI YAPMIŞTI

  İsrail’deki sendikalar yaşanan gemi krizinin ardından, geçtiğimiz hafta Türkiye’nin gösterdiği tepkiye karşılık tüm Türk mallarını boykot etme çağrısı yapmıştı. Sendika liderleri, işçilere verdikleri hediyeleri Türk malları arasından seçmeyeceklerini ifade etmişti. Bu harcamaların geçen yıl 2 milyar Yeni İsrail Şekeli (825 milyon TL) bulduğu belirtilmişti.

  Sendikalar aldıkları boykot kararı kapsamında ayrıca, bir yıl süreyle işçilerini tatil için en çok tercih ettikleri Türkiye’ye göndermeyeceklerini açıklamıştı.