1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Cinsel İstismarcı çocukların Arşivini yapmış


 1. Brooklyn

  Brooklyn Buralıyım

  Kayıt:
  30 Eylül 2008
  Mesajlar:
  3.757
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Talebe
  [​IMG]

  Beykoz'da kız çocuğuna tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alındığı emniyet müdürlüğünde intihar eden O.L.'nin evinde yeni belgeler bulundu.


  Beykoz'da bir kız çocuğuna tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra ilçe emniyet müdürlüğü binasının camından atlayarak intihar eden O.L'nin, cinsel istismarda bulunduğu çocukların fotoğraflarıyla arşiv oluşturduğu anlaşıldı.

  Alınan bilgiye göre, Beykoz'da F.Y. (17) adlı genç kız, 4 Ağustos günü evine dönmedi. Bir gün sonra evine dönen F.Y, yakınlarına O.L. adlı kişinin kendisine tecavüz ettiğini anlattı.

  Olayın emniyet birimlerine bildirilmesi üzerine F.Y'nin anlattıklarından yola çıkan polis, şüpheli O.L'yi gözaltına alarak emniyete götürdü. Şüphelinin evinde yapılan aramada da 2 bin 400 adet çıplak çocuk fotoğrafı ile 30 adet porno resim bulundu.

  Şüphelinin, para vererek kandırdığı ve evine götürdüğü çocukların, cinsel ilişkiye girmeden önce çıplak fotoğraflarını çektiği ve bunlarla arşiv oluşturduğu anlaşıldı. Şüphelinin bu fotoğraflarla da çocuklara şantaj yaptığı belirlendi.

  -7 YILDIR TEHDİT EDİLİYORMUŞ-

  Mağdur F.Y'nin polis merkezindeki ifadesinde, O.L. ile kendisini O.S. (19) ve S.B'nin (19) tanıştırdığını anlattığı öğrenildi.

  F.Y'nin, 2002 yılındaki bu tanışmanın ardından çıplak fotoğrafları çekilerek kendisine şantaj yapıldığı için olayı kimseye anlatamadığını söylediği bildirildi.

  Bu ifade üzerine, Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan O.S. ve S.B, ''cinsel saldırı'' ve ''uyuşturucu madde temin etme'' suçlarından adliyeye sevk edildi. Ancak iki şüpheli serbest bırakıldı.

  -ÇATALCA'DAKİ ''CİNSEL İSTİSMAR''-

  Çatalca'da iki erkek çocuğun çıplak fotoğraflarını çektiği sırada yakalanan İngiliz uyruklu J. A. A. K. da Çocuk Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

  Mareşal Fevzi Çakmak mesire alanında A.C. (16) ve G.B'nin (13) fotoğraflarını çekerken yakalanan İngiliz uyruklu şüphelinin, kendisini gören polis memuruna serbest bırakılması için 500 TL rüşvet teklif ettiği ortaya çıktı.

  Şüphelinin üzerinde, 1 adet fotoğraf makinesi, 2 adet cep telefonu ve içinde çıplak çocuk fotoğrafı bulunan 9 adet hafıza kartı bulundu. Şüphelinin, yaklaşık 10 yıldır ikamet tezkeresi ile oturduğu Beyoğlu'ndaki evinde de 3 dizüstü bilgisayar, 2 fotoğraf makinesi, 5 adet flash bellek, 2 adet cep telefonu, 3 adet hard disk ve 4 adet dizüstü bilgisayarı hard diski ele geçirildi. Evdeki çıplak çocuk fotoğraflarından yola çıkılarak yapılan araştırmada, 3 mağdur çocuk bulunarak ifadeleri alındı, 12'si de tespit edildi.

  Şüphelinin çocuklara 300-500 TL para vererek çıplak resimlerini çektiği, çocukların arkadaşlarını da fotoğraf çekmeye davet ettiği belirlendi.

  Türkiye'de bir İngilizce dil kursunun ortağı olduğu ve aylık gelirini 10-15 bin TL gösteren J. A. A. K'nın, çıplak çocuk fotoğraflarını internet üzerinden pazarladığı olasılığı üzerine dosya, Bilişim Suçları birimine gönderildi.
   
  Orhanss bunu beğendi.