1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Çin'den Google'a rest!


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]

  Çin'den Google'a rest: "Gitmekte ya da kalmakta özgürsün"

  Çin, Google'la arasında yaşanan gerginliğe son noktayı koyarak, internet devine restini çekti!..

  Çin Sanayi ve Haberleşme Teknolojisi Bakanı Li Yicong, Google’ın Çin’den çekilip çekilmemesi hususundaki kararında özgür olduğunu söyledi.

  Çin Uluslararası Radyosunun haberine göre, Çin Milli Halk Meclisinin yıllık toplantılarında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Li, Google’ın Çin’de kalması durumunda, ülkenin yasalarına uymak şartıyla Çin’deki internet pazarını genişletmesini destekleyeceklerini belirtti.

  Li, Google’ın, Çin’den ayrılmak istemesi durumunda gerekli prosedürü izleyeceklerini ifade ederek, bu durumun Çin’in internet pazarına büyük bir etkisinin olmayacağını kaydetti.

  "Umarım Google Çin yasa ve yönetmeliklerine uyar" diyen Li, Google’ın Çin yasalarına "sorumsuz ve dostça olmayan" yaklaşımları olması durumunda sonuçlarına katlanması gerektiğini söyledi.

  Li, Google’ın Çin’den çekilip çekilmeme kararında özgür olduğunun altını çizerek, Çin’in internet ağının açık olduğunu ve ülkenin yasalarına göre yönetildiğini sözlerine ekledi.

  Çin ile Google arasında geçen aylarda yaşanan sansür ve siber saldırı krizinin ardından ABD’nin de Çin’i internet özgürlüğü ile ilgili eleştirmesiyle iki ülke ilişkileri gerilmişti.

  Öte yandan Çin, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın internet özgürlüğü ile ilgili açıklamalarından sonra, bunun gerçeklerle çeliştiğini savunmuş ve durumu "Çin-ABD ilişkilerine zarar verici" olarak değerlendirmişti.

  New York Times, siber saldırılarda ticari sırlar ve bilgisayar kodlarının çalınmaya, insan hakları eylemcilerinin hesaplarının ele geçirilmeye çalışıldığını ileri sürmüştü.   
 2. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  adamlar her şekilde amerikaya kafa tutuyorlar bir de abd bu reste karşılık vermiş demek ki derin devlet her yerde var objektif bakacak olursa google ne amerika nedir değil mi ^^