1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Cinayet'i Youtube'ye Koydular


 1. Xrosower

  Xrosower olduser

  Kayıt:
  11 Nisan 2009
  Mesajlar:
  3.020
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Sailor
  Şehir:
  Kocaeli

  Rusya'da Ganalı Öğrenci Cinayetini Üstlenen Irkçılar Saldırı Anının Görüntülerini Youtube'da Yayınladı.
  Rusya'nın St. Petersburg kentinde Ganalı öğrenci cinayetini üstlenen ırkçılar saldırı anının görüntülerini Youtube'da yayınladı.
  Ganalı öğrenci Solomon Attengo Gvadjo(25) 25 Aralık'ta evine giderken bıçaklanarak öldürülmüştü. Olayın failleri bulunmazken sabah saatlerinde Youtube'de Gvadjo'nun cinayet görüntüleri yayınlandı. Gvadjo'nun cinayetini üstlenen yüzü maskeli şahıs ırkçı grubu üyesi olduğunu belirterek bildiri okudu. Bildiride devletin tüm çabalarına rağmen ırkçıların yok olmadığını, artık işçilerin yerine devlet adamlarına saldırı düzenleyeceklerini dile getirildi.


  St. Petersburg'un önde gelen haber sitesi Fontanka.Ru dazlakların Youtube'dan sonra görüntüleri yayınladıkları sitenin sahibinin kolayca bulunabileceğini yazdı. İsmini açıklamayan İstihbarat Servisi FSB görevlisinin açıklamalarına da yer veren Fotnanka.Ru bildiriyi okuyan şahsın, sesini değiştirmesine rağmen kolayca tespit edilebileceğini ve ortaya çıkartılabileceğini açıkladı.

  İnternette Rus dazlaklara ait sitelerde 'temiz ulusal devleti kurma' adına çok sayıda tüyler ürpertici görüntü ve fotoğraflar yer alıyor. 2008 yılında dazlak saldırılarından Rusya'da 100'den fazla yabancı veya esmer tenli Rus vatandaşı hayatını kaybetmişti. Rus güvenlik güçlerine göre ülkede 70 binden fazla dazlak faaliyet gösteriyor.

  Rusya iç istihbarat örgütü Federal Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksandr Bortnikov da 2009 yılının ortalarında ülkedeki dazlak çetelerin artık bir terör tehlikesi haline geldiğini üst düzey resmi yetkili olarak ilk kez açıklamıştı. Bortnikov, ülkede dazlak örgütlerin daha aktif hale gelerek terör tehlikesi oluşturmaya başladıklarını duyurmuştu. Daha önce Rossiya 24 kanalına konuşan bir Rus dazlağı ise amaçlarını şöyle anlatıyor: "Amacımız Rus ulusal devletini kurmaktır. Ki bu devlet bizim için ve bizim istediğimiz şekilde faaliyet göstersin."