1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Çin Serveri AçılsınEu Charsız Server)


 1. Ottoman

  Ottoman rank8

  Kayıt:
  15 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  106
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Arkadaşlar çoğu eski oyuncunun bildiği gibi sro'ya europe ırkı geldikten sonra sıkmaya başladı, özellikle pvp'de wizardlar tarafından tek seferde gebertilmekten tutun, gizlenip birden saldırmalarına, pvp ile alakalarının olmaması yani pvpyi birini gebertip hemen safe zone'a kaçmak sanmalarına, dakika başı bless,skin basıp 30-50 damage vurmamıza neden olmaya, job, guild, kale, party savaşlarını zevksizleştirmeye kadar, çoğu oyuncunun bırakması için ellerinden geleni yaptılar sağolsunlar.

  diyelim ki party veya guild savaşı yapıyoruz, herifler bir bless basıyor, bir skin basıyor, adama ancak 50-150 vuruyosun. sonra geliyor yanına gizlice, sen farketmeden, hooop patlatıyor bir skill ve ölüyorsun. şimdi ben 110 levele kadar bunun için mi uğraştım? o da olmadı yetişemedi, adamı öldürüyosun, geliyor bu sefer siyah res ile kaldırıyor, öldür öldürebilirsen.

  şimdi bu yüzden oyunu bırakan eski oyuncuları geri getirebilmek ve euro char sevmeyenler olarak yeni bir 'SADECE ÇİN' charlara server açılması için Silkroad'a e-mail gönderdim, açılacak serverda herşey aynı olacak, aynı harita, aynı canavarlar, aynı npcler ama sadece euro karakterler olmayacak, verdikleri cevabı buraya kopyalıyorum;


  Greetings from Joymax Customer Support Team!  We have received your email today regarding a suggestion to have a server that has no Europe race on it. We appreciate this suggestion of yours so what we are going to do is forward this concern directly to our Game Operations team for further study. Rest assured that we will try our best to continue making the game better. Thank you v
  ery much for your continued support and have a great day!

  Thank you for emailing Joymax Customer Support.

  For further details and support, kindly visit our website at http://www.joymax.com/silkroad.  Sincerely yours,

  Joymax Customer Support Team
  Yani kısacası önerinizi üzerinde çalışmaları için direkt olarak oyun operatörlerimize ileteceğiz diyorlar. bu iyi bir adım sayılır. en azından böyle bir şeyin imkansız olduğunu anlatan bir yazı almadık.

  2. olarak aynı öneriyi rev6da da yaptım, sitenin kurucusu Kyle benle özel olarak ilgilendi, başlığımı rev6'nın kabul ettiği silkroad önerileri başlığına taşıdı, ve bu fikrin asla bırakılmayacağını ve beni destekleyen oyuncu bulabilirsem teklifi joymax'a ileteceklerini söyledi. böyle deyince ben de foruma geldim hemen, rev6daki başlığın linki burda, Kyle'nin msjını en altta görebilirsiniz

  http://www.rev6.com/forum/showthread.php?20212-A-Chinese-server-with-only-Chinese-chars-and-No-Europes


  destek vermek isterseniz yapabileceğiniz 3 şey var, birincisi buraya mesaj atarak desteklediğinizi belirtebilirsiniz, ikincisi, silkroadonline.net'e gidip sağ üstte ingiliz bayrağını seçtikten sonra General Discussion girip ordaki başlığa yazabilirsiniz, ayrıca Player Suggestions bölümünde de aynı başlıktan var, bunun altına yazıp yine destek verebilirsiniz. başlık adı:

  A Chinese Server With ONLY Chinese Characters and NO Europes

  Burayı okuyan europe karakteri olan arkadaşlarımızın tepki veren yazılar yazmamasını istiyorum çünkü bu olayın sizinle bir alakası yok, burdaki olay çin char sevenler için onlara göre bir server açılması. ayrıca okuyan ve destekleyen arkadaşlar bir mesaj atsa bile faydası olur, böylece başlık yukarıda olur, buraya kadar sabredip okuyanlara teşekkür ediyorum. destek bekliyoruz.
   
 2. +Dejavu+

  +Dejavu+ Bilgiliyim

  Kayıt:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.203
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Eu geldi ve char kasamayanlar sıkıldı. Kimse kırılıp gücenmesin ama ( Charı kasmayı beceremiyenler ) EU'yu kötülüyor adamın teki elinize full nova 110 lvl warrior verse fikirleriniz saniyesinde değişecektir. Böyle EU geldi B..u çıktı muhabbetine aşırı kin duyuyorum ya. Şahsen ben Hybrid Spear kastım niye bende açıp eu kasabilirdim . 8 ayda 110 oldum ama yinede oldum üstümü full nova dizdim ve şimdide egypt spear peşinde koşuyorum. Bence Eu geldi b.u çıktı muhabbetinin cılkı çıktı artık.
   
 3. +Dejavu+

  +Dejavu+ Bilgiliyim

  Kayıt:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.203
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  İmkansız, çin olucak sadece peki nasıl kasılacaksınız bu sefer çin çarda parası olan konuşucak -.-" basıcak parayı alıcak goldu biliyorsunuz çin çar gold ile king olur. PT diyicek pt ye glaive almayacan neymiş az vuruyo falan filan işin kısa ve özü şunu diyorumki sadece çin olan sronunda asla zevki yok. Privatelere aldanmayın çöm oyunları .
   
 4. RoqA

  RoqA rank8

  Kayıt:
  17 Mart 2009
  Mesajlar:
  5.822
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  LoL
  denenebilir :) ama High_Blank'ın da dediği gibi partylerde kasma sorun olabilir
   
 5. Ottoman

  Ottoman rank8

  Kayıt:
  15 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  106
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  başlıkta belirtmeme rağmen yine de europe charı olan arkadaşların başlık altında ekşidiğini görüyorum. baştan da söylediğim gibi bu olay 'sen de kas senin de olsun abi' olayı değil. 95 level wizard'ım var, 80 level birkaç tane eu charım var, kasabilir miydim 110 lvl eu? evet. ama onlar da sıkıyor beni. mesele benim europe charımın olmayışı değil, mesele europe'nin zevk vermemesi.

  ayrıca lütfen yazarken bilerek yazın. cap 60'dan beri oynuyorum glavie charım var babelde, hiçbir zaman partiye alınmama sıkıntım olmadı, europe geldi, o zaman başladı europelar kendi partilerini kurmaya, çin charları partilerine almamaya. esas sıkıntı o zaman başladı.

  2. olarak demiş ki arkadaş, çin charda da parası olan güçlü olacakmış. bu arkadaşa zaten öyle olmuyor mu? diye sormak yerine cevaplıyorum;

  seal of nova diye birşey var artık oyunda. ve sun dönemlerinde olduğu gibi karakterler arasında o kadar büyük fark yok artık. son herkesde var. ha diyeceksin ki egyptian set'e parayı basıp alacaklar. evet öyle olacak. ama egyptian set ile novalar arasındaki fark sadece +2. yani kesinlikle abartılacak bir fark değil.

  ben 110'a kadar kasayım, force açayım, sonra force debuffları bir eu chara deneyeyim, adamın bless spell veya herneyse açık olsun alayına resist yapsın, ama kendi warlock skilleriyle bana geçiremediği zehir kalmasın. yok ya?
   
 6. +Dejavu+

  +Dejavu+ Bilgiliyim

  Kayıt:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.203
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Benim eu charım yokki zaten :) + Force 110ff bir char ile 110ff holy speele karşı tüm debufları dene bakayım tutuyormu tutmuyormu ^^ forgotten updatesiyle hepsi geride kaldı artık yok eu charın holy si var eyvah bna force işlemez olayının bitişidir. Denemelisin. son olarakta. Sadece çin olan bir oyun asla zevk vermez bunu herkez bilir.

  ps: Senior general olmak isteyecen pt de cleric yok nasıl olacan rüya yardımı ile'mi ? force ne kadar healleyecebilecek ? bunlarıda göz önüne almak zorundasınız.
   
 7. th3NightMare

  th3NightMare rank8

  Kayıt:
  6 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  267
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  zevk meselesi bnde euları seviorum bncede sade eu server olsun :lol:
  eu private cıksada kassak :!!&%&!
   
 8. Galliport

  Galliport rank8

  Kayıt:
  17 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.413
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  PC Donanım
  Şehir:
  Çanakkale
  Yaparlarsa iyi olur fakat silkroad'un modası geçiyor artık hatta geçti bu saatten sonra kimse char açıp kasmaz.
   
 9. SirGLooMy

  SirGLooMy rank8

  Kayıt:
  24 Mart 2011
  Mesajlar:
  767
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  silkroad bir oyun değil bir felsefe bir yaşam biçimidir ^^ kimse oyunu bırakıp da uyduruk 3 boyutlu oyunlara yönelmez bugün server açılsın anında full..

  eu char olayına gelince gerçekden oyunun tadını kaçırdılar pvp zevki diye bişey kalmadı zamanında pvp'e başladık mı zevkini alana kadar devam ederdik şimdi ne olursa olsun ya 2 atıyorsun ya 2 yiyorsun nerde bunun zevki ^^
   
 10. MainMagic

  MainMagic rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2008
  Mesajlar:
  969
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Game Master
  Oyuna başladığımda eu'lar yoktu ve daha zevkliydi diye hatırlıyorum.Ayrı bi tane server açılmasında kimseye zararı yok hatta ayrı bir tane eu server açabilirler.Amaç yeni ve eski tadlar bulmaktır.Boşuna tartışmaya gerek yok whiteangel
   
 11. Lagroad

  Lagroad rank8

  Kayıt:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.275
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Kardeşim bencede eu bozdu silkroadı bu bi gerçek :wink1: eu yokken Dw'nin önü hergün full olurdu trader party'leri olurdu Unionla beraber trade yapardık sürekli thief trader hunter kapışması vardı elinde Sun'u olan kral oluyordu, şimdi herkezin elinde nova :S bak sen ne kadar kasarsan kas ne kadar Nova set dizersen diz o Hybrid charınla İmmortality +15 Char diz 110 Level bi tane Eu Cleric gelir elinde nova Cleric Rodu ile o %1369 skilliyle vurur bütün hayatın yalan olur :wink1:
   
 12. Lagroad

  Lagroad rank8

  Kayıt:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.275
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Eskiden gider tigerlarda earth ghost'larda kasardık, Jangan vs. full player kaynıyordu şimdi ölü şehir gibi oldu oralar çıkmıyor kardeşim zevki ben 70 Gap'tan beri oynuyorum ve benim düşüncem bu :wink1:
   
 13. +Dejavu+

  +Dejavu+ Bilgiliyim

  Kayıt:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.203
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Bak işte buna +1 diyebilirim. :headbang:
   
 14. +Dejavu+

  +Dejavu+ Bilgiliyim

  Kayıt:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.203
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Benim belirtmek istediğim EU char olmadan çin hiç kasılamıyor eşin dostun çevren 110 pt kurar hepsi eu olur seni alır kasarlar deli gibi lvl alırsın. Buda ayrı bi yararı ama pvp meselesine gelince ona benim kafamda bozuk ^^
   
 15. +Dejavu+

  +Dejavu+ Bilgiliyim

  Kayıt:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.203
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Çin pt kurar kasılırız diyeceksiniz evet kasılırsınız ama çok hp mp'niz gider dehşet paranız gider yatalak olursunuz belki. Clericsiz zor gerçekten ne diyeyim alıştık artık eu'nın güçlenmesine umarım GM'ler 120de eşitlik getiricez dedikleri gibi getirirlerde biz çiğneriz EU'yu.

  ps: Offeringsiz cleric char olsun sadece eu olarak gerisi bizi sarmaz :starving:
   
 16. Ural_Tulga

  Ural_Tulga rank8

  Kayıt:
  10 Şubat 2011
  Mesajlar:
  600
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  destekliyorum bu etkinliği
   
 17. OttoManO'War

  OttoManO'War rank8

  Kayıt:
  28 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  58
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  neden uyduruyorsun arkadaşım, geçmiyor evet, 5 tane debuff var 1i geçiyor, o da stun, ama europenin bütün zehirleri geçiyor.
   
 18. Ottoman

  Ottoman rank8

  Kayıt:
  15 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  106
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  dostum kendi adına konuşsan iyi olur, çünkü başlıkta da söylediğim gibi bu oyunu ilk oynayanlardan rev6'nın sahibi Kyle ve rev6daki çoğu moderatör destek verdiği halde senin tecrüben geçmişin nedir ki çin olan bir oyun asla zevk vermez falan diyorsun?

  tahmin ediyorum ki sen oyunu europe gelmeden önce oynamıyordun bile, ki bu oyun yaklaşık 3-4 sene boyunca europe olmadan oynandı. ve serverlar basbaya doluydu. eu geldi ve oyuncular bırakmaya başladı, sonra çeşitli botlar çıktı dandik bilgisayarda bile 5-10 char açabilen, clientless dediğimiz, o şekilde artı goldbotlar sayesinde serverları tekrar doldurmayı başardılar.

  sana göre zevk vermezse topla arkadaşlarını, sen de europe server açtırmaya çalış. ben açtıgın başlığın altına geçip de 'açılmasın, imkansız, zevksiz olur, sen de çin yap' vs vs diye ekşimem senin yaptığın gibi.

  ayrıca neden bu kadar taktığını anlayamıyorum. sen oyna serverında kardeşim burda senin serverını mı kapattırmaya çalışıyoruz? biz eu sevmeyenler olarak burda çin server açtırmaya çalışıyoruz. sen kendi oyununa bak kimse karışmıyor sana.
   
 19. +Dejavu+

  +Dejavu+ Bilgiliyim

  Kayıt:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.203
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ben silkroadı Xianda oynamaya başladım yığınla kervanlar çekerdik. Çok iyi biliyorum eskileri ama sizin almak istediğiniz zevk kursağınıza kalabilir ben sizin düşüncelerinize saygı duyarım ama benim kendime has düşüncem bu.
   
 20. +Dejavu+

  +Dejavu+ Bilgiliyim

  Kayıt:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.203
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ya kardeş 110 LVL FF Force charı git götür Eu chara bütün zehirleri dene ya bilip bilmeden konuşmayın lütfen bütün zehirleri geçiyor ya siz görmüşsünüz bi tane stun geçiyo sonra diğerleri tutmuyo misali. Kendi kendime uydurmadım FGW ile geldi ch-eu debuff düzenlemesi. Benim çeşit çeşit charım var para basıp aldığım kimsede bişey demesin ama kendimde gördüğüm üzere 110 FF Force'nin tüm zehirlerini 110llv FF cleric chara geçirdim. NE bitmez tartışmadır bu anlamadımki. Rütbeye göre saygınızmı var sin: