Çinli araştırma şirketi BDA tarafından yapılan açıklamaya göre dünyanın en kalabalık nüfus topluluğuna sahip Çin'de, internet kullananların sayısı ABD'dekilerin sayısını geçti.

Çin'de internet kullanan kişi sayısını, 2007 sonu itibari ile 210 milyon olarak açıklayan araştırma şirketi, bu rakamın, aynı dönem için ABD'deki kişi sayısını gösteren sayı ile karşılaştırılıp, oranlandığında şu an itibari ile Çin'deki internet kullanıcılarını sayısının ABD'yi geçtiği yorumunda bulundu.

ABD'de 2007 sonu itibari ile internet kullananların sayısı bir başka araştırma kuruluşu olan Nielsen/NetRatings tarafından 216 milyon olarak açıklanmıştı. BDA, bu rakamlara bakarak; eğer her iki ülkenin internet kullanıcı sayısının artış oranını 2007'deki gibi oluştuğunu varsayarsak, bu sayının Çin'de, ABD'nin önüne geçtiği sonucuna ulaşabiliriz açıklamasında bulundu.

2007'deki ülke nüfusu sıralamasında birinci sırada yer alan Çin'de 1 milyar 321 kişi yaşarken, bu sayı ABD'de yaklaşık 301 milyon düzeyinde.

AllStAr demiş ki:
Sende paylaşımda çostun yavaş biraz :mrgreen:
Normal birşey.2 milyar'a yakın nüfusu olan bir ülkeden bahsediyoruz :D
Ps: Paylaşımı yapan arkadaş ellerine sağlık lakin her 3 haberden biri için topic açmasan daha iyi olmaz mı?.Diğer arkadaşların haber dışında ki ilgi çekici paylaşımları değer kaybediyo bu şekilde.Haberleri aldığın siteyi vs. belirtsen daha iyi olur :coffee:

Winlerspring demiş ki:
AllStAr demiş ki:
Ps: Paylaşımı yapan arkadaş ellerine sağlık lakin her 3 haberden biri için topic açmasan daha iyi olmaz mı?.Diğer arkadaşların haber dışında ki ilgi çekici paylaşımları değer kaybediyo bu şekilde.Haberleri aldığın siteyi vs. belirtsen daha iyi olur :coffee:
Kendi sitemden alıorum ve ondada hürriyet.comdan almıştım.. :coffee:

AllStAr demiş ki:

:mrgreen:

HaveKinqGlavie demiş ki:
Winlerspring demiş ki:
AllStAr demiş ki:
Kendi sitemden alıorum ve ondada hürriyet.comdan almıştım.. :coffee:

AllStAr demiş ki:

:mrgreen:
Konu o değil.Yani Bakıyorum 5 dk içinde 3 topic.Hepside haber vs.Biraz diğer paylaşımlara yer aç bence :coffee:

Ya haber görsün millet diye koyuyorum her konuda paylaşım yapacağım zaten biraz daha koyiyim tamam mı , kusura bakma :buddha:

HaveKinqGlavie demiş ki:
Ya haber görsün millet diye koyuyorum her konuda paylaşım yapacağım zaten biraz daha koyiyim tamam mı , kusura bakma :buddha:
Ya zaten bu konuda yasaklama felan yok.Ben görüşlerimi belirttim.Bi link versen millet bakar pratik bir biçimde haberlere ki zaten çoğu kişi netten takip ediyor. :coffee:

Winlerspring demiş ki:
HaveKinqGlavie demiş ki:
Ya zaten bu konuda yasaklama felan yok.Ben görüşlerimi belirttim.Bi link versen millet bakar pratik bir biçimde haberlere ki zaten çoğu kişi netten takip ediyor. :coffee:

millet exlye gelsin işte :mrgreen:

Yukarı Alt