1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Çift Çekirdekli Phenom İşlemcilerinin Performansı Simüle Edi


 1. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-

  - Resim Silinmiş.​

  Tartışılan ve kulaktan kulağa hızla yayınlan iddialar ve sessizliğin tercih edildiği bekleyiş döneminin ardından AMD önümüzdeki günlerde Kuma kod adlı çift çekirdekli Phenom işlemcilerini pazara sunacak gibi görünüyor. Son günlerde yayınladığımız ilgili haberleri takip eden okuyucularımız AMD'nin çift çekirdekli Phenom işlemcilerini Athlon X2 GE-6xxx serisi altında kullanıma sunacağını hatırlayacaklardır.

  AMD'nin çift çekirdekli Phenom işlemcilerini henüz kullanıma sunulmadı fakat fiyat/performans seviyesi ile AMD cephesinde sektöre yeni bir hareket getirmesi beklenen/arzu edilen Kuma kod adlı işlemcilerin sunması muhtemel performans değerleri PCGames Hardware tarafından dört çekirdekli Phenom işlemcilerin iki çekirdeği kapatılarak simüle edildi.

  Mevcut bilgiler ışığında AMD, K10 mimarisini temel alan yani Phenom tabanlı olan çift çekirdekli üç yeni modeli önümüzdeki günlerde kullanıma sunabilir. Bu modeller arasındaki temel farkı saat hızları oluşturacak. Zira kullanıma sunulacak olan modellerin saat hızlarıy sırasıyla; Phenom (Athlon) X2 GE-6600 (2.3 GHz), GE-6500 (2.1 GHz) ve GE 6400 (1.9 GHz) olacak.

  Soket AM2+ formundaki işlemcilerin seviye 2 bellek büyüklükleri 1MB, seviye 3 bellek büyüklükleri ise 2MB olacak. Özellikle 780G ve 790GX gibi yonga setleriyle "segment odaklı" ikili oluşturması beklenen yeni işlemcilerin performansıyla ilgili yapılan simülasyonun ortaya koyduğu bazı sonuçlar şu şekilde;


  - Resim Silinmiş.​
  - Resim Silinmiş.​
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017