1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Chrome 3 hazır, indirin!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]

  Google Chrome 3 hazır; indirin, deneyin!

  Google web tarayıcısını geliştirmeye tam gaz devam ediyor. Yenilikler ve indirme bağlantısı burada!

  Google, Chrome 2'nin beta etiketini söktüğünde takvimler Mayıs ayını gösteriyordu. Bu etiketi ne kadar sevdiği bilinen internet devi, aynı sevgiyi Chrome için göstermeye hiç niyetli değil; Chrome 3 de bugün beta etiketinden kurtuldu ve kararlı sürüm olarak indirilmeye sunuldu. Ve Google; eğer bu hızla çalışmaya devam ederse, çok yakında Chrome 4'ü de hazır hale getirecek gibi görünüyor. Sadece 1 yılda 3. sürüme terfi etmeleri bunun en güzel kanıtı...

  3.0.195.21 sürüm numarasıyla indirilmeye sunulan yeni Chrome, Chrome 2'ye oranla dikkat çekici yeniliklere sahip. En önemli yenilik ise hız konusunda karşımıza çıkıyor. Chrome 3, önceki sürümlere oranla çok daha hızlı. Google'a göre tarayıcı, ilk beta'dan bu yana yüzde 150 oranında hızlanmış durumda.

  Tarayıcının açılış sayfasında da önemli iyileştirmeler yapılmış. Bu sayfa artık eskisine oranla daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Dilediğiniz siteyi buraya sabitleyebiliyor; küçük resimlerin yerlerini değiştirebiliyorsunuz.

  Ve nihayet Chrome'a da tema desteği...

  Arama kutusu, ya da bilinen adıyla Omnibox da yeniliklerden nasibini almış durumda. Chrome 3, diğer sürümlere göre daha akıllı bir Omnibox'a sahip. Artık buraya bir şeyler yazdığınızda açılan menüde hangi seçeneklerin öneri, hangi seçeneklerin geçmiş, hangi seçeneklerin favorileriniz arasında yer aldığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

  En önemli yenilik ise hiç kuşkusuz tema desteği. Chrome kullanıcıları, artık tarayıcılarının görünümünü farklı temalar kullanarak değiştirebiliyor. Bunun için yapmanız gereken, Seçenekler penceresiniz açmak ve Kişisel Öğeler sekmesi altında yer alan Tema al düğmesine tıklamak. Hemen ardından yeni bir sekme açılacak ve mevcut temalar listelenecek. Artık bu temalar arasından dilediğinizi seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Hatırlanacağı gibi, Google Chrome'dan Chrome 2'ye geçişte, neredeyse hiç yenilik yapmamakla eleştirilmişti. Şimdiyse, Chrome 2'den Chrome 3' e geçerken yukarıda da bahsettiğimiz gibi önemli bir takım değişiklikler hemen göze çarpıyor. Eğer yeni Chrome'u indirip denemek istiyorsanız aşağıdaki indirme bağlantısına tıklayabilirsiniz. Halihazırda Chrome kullanıyorsanız, tarayıcınız zaten yeni sürüme geçmenizi sağlayacaktır. Ama unutmamanız gereken bir detay var; Chrome 3 sadece Windows için indirilme sunulmuş durumda...

  Download: Chrome 3.0.195.21
   
 2. volkanka

  volkanka rank8

  Kayıt:
  20 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.214
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  University Students...
  Şehir:
  ANALA

  İndiriyorum teşekkürler.
   
 3. Milano

  Milano rank8

  Kayıt:
  8 Mart 2008
  Mesajlar:
  12.855
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Staples Center / L.A

  deneyelim bakalım ^^