1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Ceza isteyene Ceza verelim


 1. GteGrenSemsiye

  GteGrenSemsiye rank8

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1.396
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Defolu caddelerde dolaşıyorum azizim

  Sevgili arkadaşlar ve kardeşlerim.

  meyve veren ağaç taşlanır, hele bu ağacın meyvelerinin namı çok yayılmışsa eline taşı alan koşar çünkü herkes bu meyveden tatmak ister.

  kıskançlık içinde kıvranan insanlara artık sınırları çizmek durumundayız.
  bu gibi insanlar birgün anlayacaklar ne kadar hata yaptıklarını diyerek beklemekten sıkıldım.bazı insanların anlama kapasiteleri kısıtlı, sürekli koyun gibi yönlendiriliyorlar ve ''benim adım Ayben,korkun benden'' demekle birşey olmuyormuş. birkaç kişiye dava açınca herkes saygı nedir öğreniyormuş kısa sürede
  Ceza ve Ayben i seven sevsin, sevmeyen saygı duysun. biz sevene de sevmeyene de saygı duyarız ancak saygısızlık edene harcayacak merhametimiz yok artık.

  neden biz veya sizler üzülesiniz ki?
  hayatlarında anlam olmayan, sevgisiz,cahil,ezik ve kötü kalpli insanların saçma sapan,eleştiri boyutlarını ve aynı zamanda hadleri ve kendi boylarını da aşan yalan ve iftira dolu boşalma biçimlerine karşı avukatlarımız var artık.

  kimse yanlış anlamasın disslerle bir problemimiz olmadı hiçbir zaman zaten Ceza kendilerine cevap vermedikçe, birkaç abecinin aferin demesinden başka bir rant sağlayamadıklarını görüp, anladılar çok şükür birçoğu artık ve Ceza'ya diss modası geçti ama tabi olur, ben bu satırları yazarken bile ceza ya diss yazan birileri belki vardır, her zaman da olacaktır zaten,bu ağacın hala meyve verdiğini gösterir.

  Ancak internet üzerinden yapılan çok fazla yalan yanlış ve haksız saldırılar oluyor, nicklerinin arkasına saklanan çirkin insanlar var ve hepsinin işi çamur atmak.
  Michael Jackson'ın ölümü ile ilgili haberlerin altına yapılan yorumlarda bile bu çirkin insanları görebilirsiniz, ölmüşle bile dalgasını geçen ve hala O nu yargılamaya çalışan birsürü boş beyinli rezil insan var. 40 sene boyunca müzik yapan, dünyanın heryerinde tanınan ve efsane olarak görülen bir adamın arkasından söyleyebildiği tek şey ''o kadar açtırmasaydı rengini''
  böyle insanlara laf anlatamazsınız ,tartışmaya kalksanız ''banane efsane ise beni etkileyemedi'' diyecektir.bulup dövseniz sizin başınız belaya girer yine

  bütün cahilleri adam edemeyiz tabi ama en azından Ceza ismini kullanarak saçma sapan cümleler kuranlara saygı konusunda birtakım dersler verebiliriz.
  daha önceleri siteleri yaptılar dava açsaydık, bikini altını giyip karşımızda dans bile ederlerdi eminim.kimler olduğunu,kimin askerleri olduğunu bildiğimiz halde dayak hakkımızı bile kullanmadık bu insanlara karşı. en ufak eleştiri için yazı yazan ve ya kendisiyle kolpa ropörtajlar yapanları düşünecek olursanız bu kadar çirkin saldırı karşısında ne kadar mülayim davrandığımızı da hesab edebilirsiniz.hatta dilerseniz, dava açarız diye sakladığım sayfa fotoğraflarını ekleyeyim buraya hafızalarınız canlansın diye.Ceza ya karşı savaş açanlar malesef sadece yumruka değil taş,sopa,bıçak,silah hatta roket atarlarla saldırıya geçtiler. mahallecek yapılan dissler de tuzu biberi. her neyse bu kadar rahat top koşturamayacaklar artık.

  sabırların taştığı noktaya gelindi ''çok şükür'' dediğinize de eminim. Ceza açısından fazla zorun yok, O birçok şeyi duymuyor ve görmüyor.işleri çok yoğun olduğundan boş vakitlerinde solo albümünü hazırlıyor ya da ps oynayarak eğlenmeye çalışıyor.O nu böyle çirkinliklerden haberdar eden bir ben vardım ama ben de artık fazla yansıtmıyorum bunu çıktığı onca programda birilerine laf sokma hakkını kullanmayışından gayet net anlayabilirsiniz çünkü adam habersiz.
  mesela bu yılbaşında Girne'de konser verdi Ceza kimse bilmez. her neyse konser oldu bitti ertesi gün otelden yola çıkacağız lobide duruyoruz öyle işlemler yapılırken. bir adam geldi yanımıza 25 yaşlarındaydı, önce tebrik etti Ceza'yı ''unutulmaz bir geceydi,çok eğlendim'' gibi birşeyler söyledi ve sonra fotoğraf çekilirken ''abi çok özür dilerim, alkollüydüm ''mürekkeb doldurdum'' diye bağıracağıma ''cümle mühendisi diye bağırmışım sana'' dedi. Ceza hiçbirşey anlamadı,adam öyle kaldı ben de daldım tabi hemen olaya çok biliyorum ya ''bilmez o cümle mühendisi falan, bilse disslerinde de geçirirdi o lafı, dersine iyi çalışanlardan olsaydı okulunu da birincilikle bitirirdi zaten'' sonra Ceza'ya döndüm ''mürekkeb senin şarkın, cümle mühendisi diye de ona diyorlar'' çocuk beni düzeltti ''hayır cümle mühendisi de şarkı'' dedi.her neyse bende iyi bir takipçi değilim demek ancak Ceza'yı yaralamak isteyenler,en başta ben ve ailesi olmak üzere tüm sevenlerini üzüyor.
  henüz askere gitme, hatta şehit olma hakkına sahip olan bir Türk vatandaşına hiç kimsenin asker kaçağı deme hakkı yoktur! asılsız iddiaları neşe ile karşılayan bir avuç mutsuz insanın canımızı sıkmak, bizleri de mutsuz etmek için böyle iğrenç yollara başvurması artık acizliklerindeki son nokta. bilirsiniz biz Ceza albümünün şarkı şarkı eleştirildiği veya başka türlü türlü ezik saldırılar da biliriz. Tövbe! Allah a küfür mevzusunda diretenler de en çok karşılaşmak istediğimiz insanlar.öbür dünyada karşılaşacağımız kesin ama burada da tanışmak isterim ki oraya gittiğimizde yabancı olmayalım.

  bu sebeplerden dolayı artık internet üzerinden yapılan saldırılara karşı çok sert önlemler almamız icab ediyor artık.

  öncelikle Ceza ve Ayben ismi bir markadır ve bir markayı yalan ifadelerle karalamak ya da üzerinden prim yapmaya çalışmak kanunen bir suçtur.

  buna bağlı olarak Ceza ve Ayben hakkında küfür, karalayıcı ve asılsız ifadeler ve iddialarda bulunanlar avukatlarımız tarafından takibe alınıp,haklarında işlem başlatılacaktır.
  Ayrıca Ceza ismini kullanarak açılan müzik veya kişisel sayfalar da özellikle içlerinde Ayben ve Ceza'ya ait fotoğraf,müzik...vs gibi şeyler barındırıyor Ayben ve Ceza imiş gibi davranıyorlar ise dava edilmeye aday olabilirler.

  bir diğeri ise Bilgin ve Ayben özçalkan isimlerine yapılan hakaretler ve bu isimler ile açılan profillerdir.
  Türkiye Cumhuriyeti üzerinde 1 tane Bilgin ve Ayben Özçalkan var. Bilgin Özçalkan yani Ceza'ya ait facebook profili yok ama bakarsanız belki en az 10 tane vardır işte mesela bunlar başlangıç olabilir avukatlarımız için. bu insanların bazıları dürüstçe sadece fan olduklarını ve gerçekten Ceza olmadıklarını ifade ederlerken,birçoğu dolandırıcı ya da geleceğin dolandırıcıları diyebiliriz.

  mailto:cezaisteyenecezaverelim@hotmail.com
  adresine yollayacağınız ihbarlar sayesinde memleketimizdeki birçok sorunlu kardeşimiz hayatın gerçekleri ve kişilik hakları hakkında oldukça bilinçlenecekler.

  yapmanız gereken herzamanki gibi takılmak ve yukarıda bahsettiğim örneklere rastladığınızda sayfaların fotoğraflarını çekip mailto:bizlerecezaisteyenecezaverelim@hotmail.com adresinden ulaştırmak. seviyenizi düşürüp,tartışmaya girmenizden çok daha temiz ve faydalı olacaktır.

  şimdiden teşekkürler
  Roka

  not: Bu gibi eziklerden toplayacağımız tüm gelirleri, gerçekten dertleri olan insanlara yardım için çalışan derneklere bağışlamak niyetindeyiz.Bu yüzden yapacağınız her ihbar sizlere sevap olarak geri dönecektir diyebiliriz.