1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Cepten görüntülü izleme dönemi


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Telefonda 3G döneminin başlamasıyla casusluk da şekil değiştirdi. Artık, ortamdan canlı yayın yapılıyor.

  Türkiye yargıda telefon dinleme olayını tartışadursun, 3G’nin gelmesiyle casuslukta artık ortamizleme dönemi başladı. Hava temizleyiciden saatli radyoya, kol saatinden kravata kadar her türlü ürünemonte edilebilen bu sistem izlenen kişinin ortamdaki hareketlerini ve konuşmalarını anında dinleyen kişinin telefonuna iletebiliyor.Maliyet ise ortalama bin dolar ile 5 bin dolar arasında değişiyor.

  ÇALIŞTIRMAK ÇOK KOLAY

  Sistemin çalışmamantığı oldukça basit. Bunun için öncelikle içine 3G SIMkart ve kamera yerleştirilmiş casus ürünlerden birisi alınıyor. İzlenmesi istenilen kişiye hediye ediliyor. Ardından çalışma şekli ise şöyle:

  - Bir kol saatine sığabilecek kadar küçük olan sistem, yerleştirilen SIMkartın numarası başka bir 3G’li cep telefonundan aranınca devreye giriyor.
  - SIMkart bu çağrıya cevap verdiği anda kamera kayıta geçiyor.
  - Ortamda yaşanan her şey anında karşı tarafın cep telefonunun ekranına yansıyor.
  - O an arama yapamayacak durumda olan biri, izlediği kişinin yaşadıklarını kayıt altına alıp daha sonra da izleyebiliyor.
  - Ürünlerde ortalama hafıza 4 GB’lık kayıda izin veriyor.

  FARK ETMEK ZOR

  Sistemi fark etmek imkânsız. Çünkü SIMkart ve kameranın takılı olduğu alet, radyolu saat gibi elektrikle çalışan bir alet olduğunda bile çalışıyor. Yani radyo olarak da kullanılabiliyor. Üstelik, bu radyo çalışıyor olsa bile casus kamera devreye girebiliyor. Şu an en revaçta olan ürünün, kişinin her yerde yanında taşıdığı küçük kol saatleri olduğu söyleniyor. Teknolojideki gelişmeler, izleyen kişinin cep telefonu aracılığıyla bu telefona müdahale edebilmesini de sağlıyor.