1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Cep telefonu şarj aletleri için standartlaşma 2011'de


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.413
  Beğenilen Mesajlar:
  354
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  Cep telefonu şarj aletleri için standartlaşma 2011'de


  Şu anda her üreticinin kendisine göre bir yapı kullandığı cep telefonu şarj aletlerinde tek bir standart üzerinde anlaşmaya varıldığını sizlere 2009 yılında duyurmuştuk. Gelgelelim, firmaların bu ortak kararına rağmen günümüzde halen böyle bir standartlaşma sağlanabilmiş değil. Gelen en son haberler, beklenen bu standartın 2011 yılıyla birlikte mutlaka sağlanacağını belirtiyor.

  Ars Technica'nın haberine göre, telefon üreticileri Avrupa ülkelerinde sattıkları telefonlar için ortak bir şarj cihazı standartını 2011 ile birlikte hayata geçirmek zorundalar. Apple, Motorola, Samsung ve RIM gibi üreticilerin desteklediği bu karar sayesinde tüm cep telefonları ortak bir fiş yapısıyla şarj edilecek. Bu sayede, tüm şarj cihazları tüm telefonlara uyacak, örneğin farklı telefonları olan tüm bir aile evdeki tek bir şarj cihazını paylaşabilecekler. Uygulamanın hem kullanıcıları şarj cihazı karmaşasından kurtarması, hem de her cep telefonuyla birlikte bir de şarj cihazı üretilip satılmasını (ve zamanı gelince atılmasını) önleyerek daha çevreci bir çözüm sağlaması bekleniyor.

  Avrupa'da üreticilerin telefonlar üzerindeki ortak şarj bağlantısı konusunda micro USB fiş tipi üzerinde anlaşmaya vardıkları bilinmekte. ABD'deyse yine ortak bir standart konusunda çalışmalar olmasına rağmen belirlenmiş bir son tarih ve üzerinde anlaşılmış ortak bir fiş standartı olmadığından, şu an için ABD'li kullanıcıların şarj cihazı karmaşası çözülmeyecek gözüküyor.
   
 2. Neoptolemos

  Neoptolemos rank8

  Kayıt:
  8 Nisan 2010
  Mesajlar:
  441
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Bunca zaman düşünmedikleri hata :mrgreen:
  10 numara olur :thumbsup: