1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Cep Telefonu Bataryanızın Ömrünü Uzatma Yolları


 1. Streetwise

  Streetwise rank8

  Kayıt:
  11 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.839
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Birkaç püf nokta ile günlük batarya kullanım sürenizi uzatabilirsiniz. Uzun ömürlü bir batarya için yapmanız gerekenleri sizler için derledim

  Lithium bataryalar eskiden kullanılan Nikel-Metalhibrit bataryalara oranla çok daha dayanıklı olsa da, mobil cihazların bataryaları ancak iyi bir bakım ile daha fazla dayanabileceğini aklınızdan çıkarmayın.
  - Öncelikle şunu bilmekte fayda var. Bataryanın hassas olan elektroniğine zarar vermemek için sadece orijinal şarj kitleri kullanın.

  - Cep telefonunuzu yüksek sıcaklıklardan koruyun. Mesela asla yaz aylarında araba içinde bırakmayın. Bu yerlerde sıcaklık 60 derecenin üzerine çıkabilir. Ayrıca doğrudan güneş ışığı da bataryaya zarar verireceğini unutmayın.

  - Eğer bir Lithium bataryayı uzun süre kullanmayıp saklayacaksanız yarı-boş hale getirin ve 15-18 derece sıcaklıkta saklayın. Bu bataryayı korur. Tekrar kullanmadan önce bataryayı tamamen şarj edin.

  - Titreşim tam bir enerji-canavarıdır. Gerçekten gerekli olduğu anlarda kullanım pilin normalden fazla dayanmasını sağlayacaktır. Sesli modda titreşimi açmak daha fazla pilden harcayacaktır.

  - Gün ışığında ekran-aydınlatmasını kapatın. Artık birçok cep telefonu ekran aydınlatmasını ayarlama imkânı sunuyor. Ekran aydınlatmasnını ne kadar azaltırsanız o kadar tasarruf edersiniz ve batarya süreniz de artmış olur.

  - Oyunlar büyük oranda enerji kaybına neden olur. Eğer oyun oynama alışkanlığınız varsa, ya tuş seslerini kapatın, ya da titreşim, aydınlatma gibi pilden ***üren özellikleri kapatın.

  - Sinyal seviyesinin düşük olduğu mekanlarda yada sinyal seviyesini azaltacak durumlarda görüşme yapmaktan kaçının. Telefonunuz sinyal kalitesini korumak için daha güçlü gönderim yapmaya başlayacağından, sonuç olarak enerji tüketimi artmış olur.

  - Son olarak, eğer cep telefonunuzu uzun bir süre kullanmayacaksanız cihazı kapatın.
   
 2. 0live

  0live rank8

  Kayıt:
  6 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  727
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ....
  saol herkesin işine yarayacaktır
   
 3. Streetwise

  Streetwise rank8

  Kayıt:
  11 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.839
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  İnşallah :P