1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Cep telefonlarında daha yüksek ses kalitesi


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Mobil ağlar için teknoloji altyapıları tedarikçisi Ericsson, yeni nesil mobil teknolojilerini Barcelona’da tanıttı.

  İSTANBUL - Ericsson 16-19 Şubat tarihlerinde Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde gelişmiş çokluortam uygulamaları ve ağ teknolojileri gibi çözümlerini tanıttı. Firmanın doğala en yakın ses kalitesini sağlayan “AMR Wideband” teknolojisi ve gelecek dönemin mobil genişbant teknolojisi olan 4G (fourth generation - dördüncü nesil) uygulamaları büyük ilgi gördü.

  Ericsson çözümlerinden ‘AMR Wideband’, cep telefonuyla yapılan görüşmelerinin kristal berraklığında bir ses kalitesi ile yapılabilmesini sağlıyor. Teknoloji, fısıltı seviyesindeki konuşmaları bile karşı tarafa ileterek, gürültülü ortamlarda görüşme yapmayı kolaylaştırıyor. Yeni teknoloji ile gelen yüksek ses kalitesini test eden kullanıcılar, deneyimlerini ‘Sanki yan yana konuşuyormuşuz gibi’ şeklinde tanımlıyorlar.

  Konuyla ilgili konuşan Ericsson Genel Müdür Yardımcısı ve Radyo Ürünlerinden Sorumlu Yöneticisi Ulf Ewaldsson, AMR Wideband teknolojisinin Ericsson destekli tüm GSM ve WCDMA/HSPA şebekelerinde kullanılma hazır olduğunu belirtti ve “Günümüz ses iletimini ileriye taşıyan bu teknoloji, ses kalitesinde yapılan devrimin başlangıcına işaret ediyor” dedi.

  4G’DE DE İDDİALI
  2G ve 3G mobil teknolojilerde pazar lideri olan Ericsson’un, mobil iletişimin bir sonraki standardı 4G olarak da bilinen Long Term Evolution (LTE) konusunda öncü firmalardan olacağı MWC’de yapılan bir açıklamayla ortaya çıktı. ABD’nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Verizon, 2010 yılı içerisinde kullanıma sokulması amaçlanan LTE altyapısı tedarikçilerinden birinin Ericsson olarak belirlendiğini duyurdu.
   
 2. Jun Kie

  Jun Kie rank8

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  363
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Kafası
  Yaw bu 4g nin farkı ne?