1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Cep tarifeleri çılgınlığa dönüştü!


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach

  Cep tarifeleri çılgınlığa dönüştü!
  Cep telefonu tarifelerinin sayısının 159'a çıktığını biliyor muydunuz?

  [​IMG]

  Ülkemizdeki cep telefonu operatörlerinden Avea’nın 50, Turkcell’in 63 ve Vodafone’un 46 tarifesi var. Toplam 159 farklı tarife… Peki ama bu kadar çok tarifenin içinde tüketiciler kendileri için en uygun ve en hesaplı tarifeyi nasıl bulabilirler?

  Türkiye’de bugün itibariyle 65 milyon cep telefonu aboneliği bulunuyor. Bu kadar çok sayıda abonelik aynı zamanda çok miktarda konuşma anlamına da geliyor. Cep telefonu faturaları, tüketicilerin aylık masraflarında oldukça ciddi bir kalemi oluşturduğu için, herkesin kendisine en uygun cep telefonu tarifesini seçmesi büyük önem taşıyor. Ancak bugün itibariyle Türkiye’deki GSM operatörlerinin sunduğu 159 farklı tarife tüketicilerin kafasını karıştırıyor.

  Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un GSM tarifesi karşılaştırma aracını günde 5.000 kişi kullanıyor. Bu kişilerin %75’i mevcut tarifesinin uygun olmadığını düşünerek yeni bir tarifeye geçmeye karar veriyor. Çoğunlukla faturalı hatlara yönelik incelemelerin yapıldığı sitede GSM tarifesi karşılaştırma aracını kullanan faturalı hat sahiplerinin %10’u kontörlü hatta geçmenin, kontörlü hat sahiplerinin ise yaklaşık beşte biri faturalı hatta geçmenin kendileri için en uygun olduğuna karar veriyor.

  Sitede Avea’nın 50, Turkcell’in 63 ve Vodafone’un 46 tarifesini inceleyerek, sizin için en uygun olanını seçiyor.

  Herkesin cep telefonu ile konuşma alışkanlığı farklılıklar gösteriyor. Telefonla en çok konuştuğunuz kişilerin kullandığı operatör, SMS gönderim sıklığınız, hattınızın faturalı ya da kontörlü olması, bireysel ya da kurumsal tarifede bulunmanız cep telefonu faturanızı doğrudan etkiliyor. GSM operatörleri de bu nedenle farklı farklı tarifeler çıkararak tüketicilere çeşitli seçenekler sunuyorlar.