1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Cep devi için yeni bir umut!


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren
  [​IMG]

  Palm piyasada kalmak için savaşmak zorunda.

  Yakın geçmişin dev cep üreticisi eski günlerini arıyor: İşte dev markaya yeni bir umut kapısı...


  Apple'ın iPad'ini son birkaç aydır sürekli haber başlıklarında gördük. Palm'ı da başlıklarda gördük ama nedenleri tamamen farklı.

  Aslında Palm'ın iyi bir mirası var. Blackberry bu kadar yaygınlaşmadan önce Palm PDA'ler iş adamlarının vazgeçilmezleriydi. Veri tabanlarına bağlanmak ve takvimlerini senkronize etmek için yanlarında cep telefonlarından ayrı olarak bir de Palm PDA bulundurmalıydılar.

  Fanatikleri Palm'ı halen istekle savunmaya devam ediyor. En önemli silahları da işletim sistemi WebOS ve aynı anda birden fazla işi yapabilme (multi tasking) özelliğinin altından çok iyi kalkabilmesi.

  Ama bu fanatikler, zamanındaki Amiga Commodore ve IBM OS/2 savunucularını da andırmıyor değil.

  "Palm'ı ancak o kurtarabilir"

  Peki ama bir zamanların kralı Palm'i ne kurtarabilir? Uzmanlar tek bir cevap üzerinde birleşiyor: iPad'e rakip olacak gelişmiş bir tablet...

  Aslında Palm'ın işletim sistemi WebOS, gerçekten de doğru bir biçimde optimize edilip bir tabletle birleşirse, şirket için önemli bir atılım olabilir. WebOS ilk kez piyasaya sürüldüğünde genel kanı çok başarılı bir işletim sistemi olduğu yönündeydi. Hatta bu işletim sistemini kullanan Palm Pre modeli cep önwmli bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştı. Ancak bu beğeni, Palm'e istediği geri döünüşü sağlayamadı.

  Şurası bir gerçek ki, WebOS ile Palm biraz kımıldandı, ancak uzmanların da dediği gibi, iPhone ya da BlackBerry karşısında istediği başarıyı yakalayamadı. Eğer sırada yeni bir Palm tableti varsa, işler tekrar tersine dönebilir...