1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Centrino 2 ve Nvidia El Ele


 1. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.

  [​IMG]
  Intel ve Nvidia iyi çalışıyor: Dizüstü bilgisayarlarda tümleşik ve performanslı ekran kartları arasında geçiş yapabilen hangi modeller var?
  Nvidia, Intel'in Centrino 2 platformundaki değiştirilebilir ekran kartı uygulamasına dahil olan ilk üretici durumunda. Üreticilere AMD-ATI tarafını sorduğumuzda ise genellikle "henüz hazır değil" cevabını alıyoruz. İlk defa, Sony Z serisinde kendisini gösteren değiştirilebilir ekran kartı teknolojisi, dizüstü bilgisayarların gerektiğinde daha fazla grafik performansı sunmasını gerektiğinde ise içindeki gelişmiş ekran kartını performansı yüksek olmayan ama çok az enerji harcayan yerleşik ekran kartına geçiş yaparak pil ömrünün önemli miktarda artmasını sağlıyor.
  Hangi Üreticilerden Ürünler Var?
  Sony Vaio'nun yeni Z serisi (SZ serisinin yerine geliyor) dizüstü bilgisayarları haricinde üzerinde Intel'in tümleşik grafik işlemcisi haricinde bir de Nvidia üretimi ekran kartı bulunan ürünlerden Acer, Fujitsu Siemens ve BenQ da envanterine eklemiş durumda. Tabii burada ortaya çıkan ürünün büyüklüğü de önemli; zira Centrino 2'de yapılan en büyük vurgu kesinlikle daha hafif ve taşınabilir hale gelen bir performans durumunda.
  Sony'den Hafifi Yok
  Şimdiye kadar değiştirilebilir grafik konusunda gördüğümüz en küçük ve hafif ürün Sony'nin Z serisiydi (1,5 KG civarında). Bakalım üreticilerde BenQ S42 veya Fujitsu Siemens Amilo XI 3650 gibi ürünlerden başka daha ince ve hafif ürünler gelecek mi?