Çek Dilini Ağzımdan Bu Sana Veda Öpücüğüm...
Yazar:Cyntia Heimel

Kitaptan bir bölüm
"Altmışlı yılların seks özgürlüğü savunucularından birinin şimdi iktidarda olması artık büyüdüğüm anlamına mı geliyor...

Neyse yine de tekrar feminist olmamız gerekmesi iyi bir şey. O karanlık yılları aşabildiğimiz için gurur duyuyoruz. Ancak hala eşit işe eşit ücret yok. Hala yeterli ve uygun maliyetli çocuk bakımı sağlanamadı...

Ve hala kadın ve erkek birbirlerini tam bir kafa karmaşası içinde izlemekteler. Birbirimizi her zamankinden çok istiyoruz. Mükemmel eşimizi nasıl bulacağımıza ilişkin milyonlarca kitap okuduk. Erkekten farklı olarak; kadının ne demek istediğini, nasıl kavga edip, nasıl seveceğimizi, sorumluluktan korkmayıp istediğimizi elde edebilmeyi ve reddetmemeyi, kendimizi ilişkiler içinde sınırlamamayı öğrendik. Ama hala bir parça seksi bulduğumuz birine "merhaba ne haber?" demekten aciz gerizekalılar olmayı sürdürüyoruz...

Hayır siz bu konuda yalnız değilsiniz. Her şeyi o kadar çok inceledik, seksüel davranışlarımızın her nüansının öylesine farkındayız ki içgüdüsel dürtülerimiz yok oldu...

Şahsen benim çocuklara takılmaktan başka seçeneğim yoktu. Bütün benim yaşımdaki erkekler yirmiüç yaşındaki kızlarla çıkıyor. Normal olarak bu yirmiüçlüklerle çıkması gereken yirmiyediliklerse benim peşimdeler..."

Yukarı Alt