merhaba arkadaşlar . geçenlerde cd'ciden mafia2 ve pes2011 oyunlarını aldım . kasadan cd sürücüsünü açma düğmesine bastığımda da biraz tutukluluk yapar gibi bi hali vardı . sonra cd'yi taktım ama masaüstünde veya bilgisayarım'da hiçbirşey çıkmadı . call of duty modern2 yi koyduğumda ise açıldı . program cdlerini de çalıştırıyordu. zaten bilgisayar doldu bi format atayım kendine gelsin dedim attım ama sonuç yine aynı .
cd sürücüm çok seçici davranıyor gibi geldi bana . pc kurulum cdlerini açtı , cod'u açtı , ama yine bu iki oyunu açmadı . ertesi gün farklı bir cdci den pes2011 i aldım . yine denedim ama yine olmadı . bunun sorunu ne olabilir ? bi yardım ederseniz sevinirim çok acil ..

uA_TAYFA_1905 demiş ki:
merhaba arkadaşlar . geçenlerde cd'ciden mafia2 ve pes2011 oyunlarını aldım . kasadan cd sürücüsünü açma düğmesine bastığımda da biraz tutukluluk yapar gibi bi hali vardı . sonra cd'yi taktım ama masaüstünde veya bilgisayarım'da hiçbirşey çıkmadı . call of duty modern2 yi koyduğumda ise açıldı . program cdlerini de çalıştırıyordu. zaten bilgisayar doldu bi format atayım kendine gelsin dedim attım ama sonuç yine aynı .
cd sürücüm çok seçici davranıyor gibi geldi bana . pc kurulum cdlerini açtı , cod'u açtı , ama yine bu iki oyunu açmadı . ertesi gün farklı bir cdci den pes2011 i aldım . yine denedim ama yine olmadı . bunun sorunu ne olabilir ? bi yardım ederseniz sevinirim çok acil ..
Aldığınız oyunlar DVD'dir. Siz ise CD sürücü kullanıyorsunuz. O oyunları oynayabilmek için bir DVD Sürücü almanız gerekmektedir.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
veya aldığın dvd medyalar hasarlı bu yüzden sorun çıkartıyor.

uA_TAYFA_1905 demiş ki:
ya cd sürücüm de dvd sürücüm de çalıştırmıyor beyler . ne yapsam bi bilgisayarcıya falan mı gideyim ? :D
cd ve dvd sürücülerinde bir problem vardır. bir bilgisayarcıya gösterirsen iyi olur :wink1:

muhtemelen cd sürücüsünün lensleri kirlenmiş o yüzden okumuyo olabilir benimde bir ara öyle bir problemim olmuştu lensleri temizledim ve düzeldi. Google da Cd sürücüsü lensi temizleme yazarsan resimli anlatımlı çok basit açıklamalar var umarım işine yarar

Yukarı Alt