1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

CASA TED'de büyük öfke!


 1. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul

  Basketbolda 24. Erkekler Teknosa Türkiye Kupası Eleme Turu (C) Grubu'nda Galatasaray Cafe Crown'a 97-58 yenilen CASA TED Kolejliler Kulübü, mağlubiyeti hakemlerin tek taraflı tutumuna bağladı.


  gscafecrown_casated_kupa09.jpg
  TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü'nden yapılan açıklamada, Galatasaray Cafe Crown'ın, finale kalabilmesi için kendisine gereken 18 sayı averajını daha ilk periyotta, bir güreş ve boks müsabakasını andıran sertlikte oynayarak elde ettiği belirtildi.

  Galatasaray'ın gücünün her alanda, her zaman başarılı olabilecek düzeyde olduğu ve hakemlerin gereksiz yardımlarına ihtiyaçları olmadığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
  ''Teknosa Basketbol Türkiye Kupası elemeleri Çorum Grubu'nda oynanan ve finale kalacak takımın sayı averajıyla tespit edileceği müsabakayı, CASA TED Ankara Kolejliler, hakem triosunun önyargılı ve taraflı yönetimi neticesinde kaybetmiştir. Galatasaray Cafe Crown basketbol takımının, finale kalabilmesi için kendisine gereken 18 sayı averajını daha ilk periyotta, bir güreş ve boks müsabakasını andıran sertlikte oynayarak elde etmiştir. Hakem triosu, aşırı sertlik tanımını bile geçen oyun şekline tek taraflı prim vermiş, hatta kararlarıyla Galatasaray takımının bu şekilde devam etmesine çanak tutmuştur. Hakem triosu bu tarz yönetim şekliyle CASA TED Ankara Kolejliler oyuncu ile teknik ekibini, fiziksel ve psikolojik olarak çökerterek, daha maçın başında oyunun Galatasaray Cafe Crown takımının istediği şekilde kopmasını sağlamıştır. Söz konusu üçlüden Can Atsüren ve Tunçtan Durmuşcan kararlarının yüzde doksanını Galatasaray lehine kullanıp baş hakem Murat Biricik'i de çaresiz bırakarak kaderine terk edip maçın kontrolünü yitirmesine sebep olmuştur. 'Kaybedeceği bir şeyi olmayan' takımların sıklıkla uyguladığı 'aşırı sert oynayın hakem çalarsa zaten kaybedeceğimiz bir şey yok, çalmazsa finale kalırız' taktiğine prim tanıyan hatta çanak tutan hakem üçlüsünden bilhassa Can Atsüren, taraflı düdükleriyle herkesin kafasında şahsı adına şüphe uyandırmıştır. CASA TED Ankara Kolejliler'in final hakkı işte bu taraflı düdüklerle engellenmiştir. Durumdan vazife çıkaran bu hakem arkadaşlarımız şunu iyi bilmelidirler ki, Galatasaray'ın gücü her alanda her zaman başarılı olabilecek düzeydedir. Hakemlerin gereksiz yardımlarına ihtiyaçları yoktur. Camiamız bu müsabakadan sonra MHK'nın bu hakemler için vereceği kararları ve ileriye yönelik önlemleri yakından takip edecektir. Türk Eğitim Derneği camiasının güçlü bir parçası olan TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü sahipsiz değildir ve her alanda hakkını arayacak güce sahiptir.''