1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Cannes Film Festivali


 1. destiny

  destiny rank8

  Kayıt:
  27 Nisan 2008
  Mesajlar:
  5.977
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Cannes Film Festivali (Fransızca: le Festival international du film de Cannes veya kısaca le Festival de Cannes), Fransa'nın güneyinde bulunan Cannes kentinde düzenlenen uluslararası film festivalidir. Büyük ödül, Altın Palmiye'dir.

  Cannes Film Festivali Avrupadaki en önemli 3 Film festivalinden biridir. Cannes Film Festivalinde her yıl Ortalama 20 film yarışmaktadır. Bu filmleri juri başkanı ve juri üyeleri tarafından ödüllendirilir. Cannes Film Festivalinde verilen ödüller Altın palmiye, Büyük jüri, En iyi yönetmen, En iyi Kadın oyuncu, En iyi Erkek oyuncu, En iyi Senaryo, En iyi Kısa film, Altın Kamera, juri ödülü'dür.

  Savas Nedeniyle Ertelendi İlk uluslararası film festivali 1945'te Louis Lumiere tarafından gerçekleştirilecekti ama savaş dönemi yüzünden ertelemek zorunda kalındı.

  Bu yüzden Cannes Film Festivali ilk olarak 1946'da Casino de Cannes'da yapılmıştır. Politik karışıklık yüzünden 1968'de festival düzenlenemedi.

  Cannes Film Festivalinde beklenmeyen olay 1975'te yaşandı bir azınlık tarafından festivali protesto etmek amaçlı saldırı gerçekleşti festival bombalandı ama bu saldırıda ölü veya yaralı bulunmamaktadır.  - Resim Silinmiş.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017