1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Cami İle Genelev Yan Yana! 15.08.2009'un Haberi


 1. Original Man

  Original Man rank8

  Kayıt:
  29 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  465
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  7/24 Müzik

  Cami ile Genelev Yan Yana!

  Antalya'da Bir Cami ile Genelevin Yan Yana Bulunmasından Dolayı Provokasyonlardan Endişe Ediliyor.

  Antalya'da bir cami ile genelevin yan yana bulunmasından dolayı provokasyonlardan endişe ediliyor. Kepez İlçesi'ndeki Hz. Hamza Camii dün Cuma namazıyla birlikle ibadete açılmıştı. Caminin yanında genelev bulunması ve kıblesinin oraya bakıyor olmasından dolayı geneleve taşlı ve maytaplı saldırılar yapıldığı ileri sürülüyor. Vatandaşların genelevin kaldırılmasını talep ettikleri, ancak bugüne kadar herhangi bir gelişme olmadığı belirtilyor. Hz. Hamza Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği üyeleri bugün bir basın açıklaması yaparak yaklaşan Ramazan ayı sebebiyle provokasyon yaşanmasından endişe ettiklerini dile getirdi. Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Tanrıöver, basın mensuplarının konuyu gündeme getirmelerinden sonra genelevin camlarının taşlandığını ve içeriye maytapların atıldığını bildirdi. Cami ile genelevin yan yana bulunmasından dolayı rahatsız olduklarını, ancak bu tarz eylemlerin kesinlikle cami cemaatinden kaynaklanmadığını ifade eden Tanrıöver, "Bizim taşlama veya maytap atma gibi bir eylem yapmamız mümkün değil. Biz emniyete ve valiliğe başvuruda bulunduk. Her seferinde basın mensupları buraya gelip gittikten sonra geneleve ya maytap atılıyor ya da taş. Olayı yapanlar veya yaptırmak isteyenlerin cami cemaati ile ilgisi yoktur." dedi.

  Genelev yanına camii yapılmasının dış basına da yansıdığını belirten Hüseyin Tanrıöver olayın 'mahalle baskısı' gibi yansıtılmasından rahatsız olduklarını söyledi. Genelev yöneticilerine de çağırıda bulunan Tanrıöver, "İnsanlar bu bölgede balkonlarında rahat oturamıyor. Onlar da bizi anlayışla karşılayıp bu yaşanan gerginlik daha fazla büyümeden genelevi şehir dışına taşısınlar."diye konuştu.

  Haber Kaynağı
   
 2. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.

  Ramazan ayında evet provakasyon olabilir gerçekten ama kıble yanlış tarafa bakıyorsa cemaatin bunda bir suçu olacağını sanmıyorum :D