Takımı
Fenerbahce
Profesyonel felan değilim yanlış anlaşılmasın. Dekupeler olsun tasarımlar olsun sizce iyi mi ? Kendi çabamla öğrenip yaptığım şeyler. Kendimi bu alanda daha fazla nasıl geliştirebilirim ? Birşey üretirken neleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Nereden başlamak gerekiyor. Aydınlatırsanız bende kendimi o yönde değiştirebilir ve geliştirebilirim.

Ne yalan söyleyeyim düşük beklentilerle girdim konuya. Fakat gayet profesyonel duruyorlar bence.

Takımı
Besiktas
Aynen gayet güzel olmuş bu konularda aramızda @Wicked baya bilgili buralara uğrarsa sana bir kaç öneride bulunabilir.

Takımı
Fenerbahce
Bu mesaj Rewind rumuzlu uyeden alinti yapildi
Rewind demiş ki:
Aynen gayet güzel olmuş bu konularda aramızda @Wicked baya bilgili buralara uğrarsa sana bir kaç öneride bulunabilir.
Çok teşekkür ederim. :) Şunu yapsan daha iyi olur dediğin herhangi birşey var mı hacım.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
İlki tam bir profesyonel ürünü gayet güzel.
İki ve üç güzeller.
Üçüncüsü arkaplan renk seçimi kötü olmuş.
Dördüncüsü yazıların yeri ve renkleri olmamış.

Ha acemi için hepsi gayet iyi ama ilk görseli yapan adama son iki görsel olmamış. Tavsiyem gözüne eski gibi görünen fontları ve stilleri kullanma , font sitelerini biraz daha kurcala güzel-modern fontlar bul.

Takımı
Fenerbahce
Bu mesaj Kemalist rumuzlu uyeden alinti yapildi
Kemalist demiş ki:
İlki tam bir profesyonel ürünü gayet güzel.
İki ve üç güzeller.
Üçüncüsü arkaplan renk seçimi kötü olmuş.
Dördüncüsü yazıların yeri ve renkleri olmamış.

Ha acemi için hepsi gayet iyi ama ilk görseli yapan adama son iki görsel olmamış. Tavsiyem gözüne eski gibi görünen fontları ve stilleri kullanma , font sitelerini biraz daha kurcala güzel-modern fontlar bul.
İşte aradığım özeleştiri :) Hacım söylediğin herşeyi gözönünde bulundurcam. Yaptığım herşeyi de burada paylaşacağım. :nod:
peihai demiş ki:
Göremiyorum fotoları olmadi: olmadi:
hacım mesajı alıntı direk linki orda görebilirsin, oradan bakabilirsin. :thumbsup:

Takımı
Fenerbahce
Bu arada hepinizi sitemize bekliyorum. Toptancı olduğumuz için 50 TL'nin altında sipariş veremiyorsunuz. Piyasa'nın da baya aşağısında satıyoruz. Okula gidecek olanlar için atlet, boxer, çorap, body, rambo atlet, v yakak atlet hepsi var. Tutku markasına girerseniz erkek V yaka atlet var tutkunun. O v yaka atlet herşeyin üzerine gidiyor :) M beden giyiyorsanız üstümde iyi dursun, sıksın, otursun diyorsanız S beden alabilirsiniz :) Fiyatlar gerçekten ucuz. Faydalanın :wink1:

Wicked

Game Designer

dekupe işi biraz tecrübe ister yaptıkça daha çok öğrenirsin aslında hayatımızda yaptığımız her işte bu geçerlidir zamanla tecrübe kazanırsın:) crop için işaretlediğim aracı kullanırsan eğer daha profesyönel işler çıkarabilirsin 9 yıldır photoshop kullanıcısıyım ve dekupe için başka bir araç ihtiyacım olmadı ama (saç, ağaç, karmaşık-kıvırcık) işler için bir eklenti tavsiye edebilirim genelde fotoğrafçılar kullanır çok kullanmıştım 5 sene kadar önce artık ihtiyacım olmuyor :) zaten sen de photoshop'un mantığını kavradığın zaman ihtiyaç olarak kullanmamalısın bence. kolaya kaçmak dediğimiz olayı yapar bu araç sadece dekupe değil birçok efect vs. çok işine yarayacaktır hayat kurtarır.

Topaz Photoshop Plugins Bundle

birazdan indireceğin linkteki eklenti aşağıdaki resimde gördüğün tüm özellikleri kullanabilmene olanak sağlayacak

dekupe için kullanacağın özellik ReMask

Uyumluluk: Adobe Photoshop CS3-CS6 - CC - CC 2014 (32-bit and 64-bit), Adobe Photoshop Elements 6-11.

indirebilmen için torrent programına ihtiyacın var: http://www.frostwire.com/downloads
http://torcache.net/torrent/DBBEDE40999 ... ent?title=

Takımı
Galatasaray
2.resimde ortadaki ablanın kolunu yemişsin bu noktada sanırım wicked'ın dediği araç devreye giriyor.Renk olarakta artık flat renk ve temalar kullanılıyor.

Takımı
Fenerbahce
Bu mesaj Wicked rumuzlu uyeden alinti yapildi
Wicked demiş ki:

dekupe işi biraz tecrübe ister yaptıkça daha çok öğrenirsin aslında hayatımızda yaptığımız her işte bu geçerlidir zamanla tecrübe kazanırsın:) crop için işaretlediğim aracı kullanırsan eğer daha profesyönel işler çıkarabilirsin 9 yıldır photoshop kullanıcısıyım ve dekupe için başka bir araç ihtiyacım olmadı ama (saç, ağaç, karmaşık-kıvırcık) işler için bir eklenti tavsiye edebilirim genelde fotoğrafçılar kullanır çok kullanmıştım 5 sene kadar önce artık ihtiyacım olmuyor :) zaten sen de photoshop'un mantığını kavradığın zaman ihtiyaç olarak kullanmamalısın bence. kolaya kaçmak dediğimiz olayı yapar bu araç sadece dekupe değil birçok efect vs. çok işine yarayacaktır hayat kurtarır.

Topaz Photoshop Plugins Bundle

birazdan indireceğin linkteki eklenti aşağıdaki resimde gördüğün tüm özellikleri kullanabilmene olanak sağlayacak

dekupe için kullanacağın özellik ReMask

Uyumluluk: Adobe Photoshop CS3-CS6 - CC - CC 2014 (32-bit and 64-bit), Adobe Photoshop Elements 6-11.

indirebilmen için torrent programına ihtiyacın var: http://www.frostwire.com/downloads
http://torcache.net/torrent/DBBEDE40999 ... ent?title=
Topazı bi ara indirmiştim ama kuramamıştım, kullanamamıştım şimdi indiriyorum. Aşırı zorlanıyorum bu yaptığım işlemlerde. İnşallah bu daha kolaydır. Çok teşekkür ederim yardımların ve önerilerin için.
Delidoktor demiş ki:
yazıları efektli değil vektörel yapmalısın
Anlayamadım vektörel derken ne demek istediniz ?
Nina Ricci demiş ki:
2.resimde ortadaki ablanın kolunu yemişsin bu noktada sanırım wicked'ın dediği araç devreye giriyor.Renk olarakta artık flat renk ve temalar kullanılıyor.
O kolu yeni gördüm :) nasıl olduğunu anlamış değilim :) Flat renk ve temalardan kasıt ?

Wicked

Game Designer
Vektör grafik nedir?

Vektör grafikler çözünürlükten bağımsız, herbir nesne matematiksel ifadelerle oluşturulan ve en önemlisi detay kaybetmeden herhangi bir boyuta yeniden ölçeklendirilebilen grafik türüdür. Aşağıda görüldüğü üzere vektörel nesne büyütüldüğünde herhangi bir bozulma gerçekleşmiyor.

Vektör grafikler hangi programlarla oluşturulabilir?

Vektör grafik üretmek için yapılan birçok program mevcut. Bunların arasında en çok bilinen ve benimde severek kullandığım program olan Adobe Illustrator bulunuyor. Adobe Illustrator’un dosya uzantısı .ai’dir. Öte yandan ülkemizde özellikle baskı alanında kullanılan ve bence Illustrator kadar kullanışlı olmayan Corel Draw bulunuyor. Corel Draw’ın dosya uzantısı .cdr’dir. Yine ülkemizde pek bir popüler olan ve kullanımı diğer programlara nazaran daha basit olan fakat geleceği biraz meçhul olan Macromedia(Adobe) Freehand bulunur. Freehand’in dosya uzantısı .fh(X)’dir. Bu ticari programların yanısıra arabirimi Corel Draw’a benzeyen ve açık kaynaklı, ücretsiz bir program olan Inkscape‘de kullanılabilir. Inkscape’in kullandığı dosya uzantısı .svg’dir. Son olarak yukarıda bahsettiğim programlar kadar gelişmiş olmasada web grafikleri için kullanabileceğiniz, vektörel çizim yeteneğine sahip olan Macromedia(Adobe) Fireworks‘dan da bahsedebiliriz.

Flat

Flat tasarım web tasarım ve grafik tasarımın yeni trendi.

Flat tasarım; gölge, kabartma, fotoğraf ve çerçeve efektleri (hatta minicik sıkışık yazılar) gibi göz yorucu ve kullanıcıyı oyalayıcı ögelerin ortadan kalkmış halidir.
Herşey dümdüz ya da sade olacaksa tasarımı nasıl yapacağız ? O zaman herkes tasarımcı mı olur? Hayır. Sadelik sanıldığı kadar basit bir durum değildir. Sadeliği tasarlamak için tipografi, renk dili, kullanıcı psikolojisi, minimalist anlayışa sahip olmak gibi birçok bilgi ve tecrübeyi kapsayan özelliğe sahip olmak gerekiyor. Sadeliği basitliğe götürmek değil şık hale getirmek flat tasarıma yönelen tasarımcınıların ince çizgisidir.

Flat tasarımda sadeliği sağlayan en önemli unsurlar fotoğrafların doğru seçimi, tipografi için doğru font seçimi ve bu fontların ince-kalın, büyük küçük formatlarda güzel kullanılması, sade geometrik nesneler, açık ve koyu fonlarda kullanılacak canlı-pastel renklerdir.

Takımı
Fenerbahce
Usanmadan, sıkılmadan okudum. Çok teşekkür ederim. Senden öğreneceğim çok şey var :wink1:

Yukarı Alt