Tauriel

Öğretiyorum
İyi akşamlar arkadaşlar.
Yaklaşık 1 Hafta önce nesneye yönelik programlama dili olan c++ ile çalışmalara başladım.İnternet de Video Konular falan derken basit bir kaç program oluşturdum.Hesap makinası,Sayı Bulma Tarzı birkaç bir şey. Evde Bir kaç kitap buldum(2002 alfa yayınları Temel Öğrenim klavuzu c++)"işe c ile başlamalısınız diyor c++ yı öğrenebilmek için" ,fakat başka bir kitap da ismi aklımda değil C yi öğrenmeden c++ yı öğrenebilirsiniz diyor.
Bir kaç program yapabiliyorum sağdan soldan bir şeyler bakarak lakin asıl mantık nedir çözemedim.
Arkadaşlar Şimdi Sorum C'yi öğrenmeden c++ da ilerde adam akıllı birşeyler yapabilir miyim.Yani eksikliğini aşırı derecede hisseder miyim?
2.Sorum Şuan popüler olan yazılım dil C#(buton al sürükle tarzı var gibi yanlışım olabilir)Diğer dillere göre aşırı basit olmasından dolayı tercih edildiğini düşünüyorum aşırı popüler her şeyin başındayken c# a geçiyim mi ?
Şimdiden Cevaplayan Tüm her kişiye teşekkür ederim.
#Not:Amatörüm...

C# öğrenmesi daha kolay olur fakat sadece windows platformlarında çalışır fakat C++ daha kapsamlıdır ve zordur . mantığı genelde hep birbirine benziyor kodların fakat dilleri farklı .

Bu mesaj Tauriel rumuzlu uyeden alinti yapildi
Tauriel demiş ki:
C'yi Bilmeden C++ Öğrene bilir miyim ?
Öğrenebilirsin tabikide sana tavsiyem C++ öğren önce , C++ öğrenirsen , C# daha kolay öğrenirsin.

Bize bölümde C öğrettiler. Belki öğrenmesi en kolay olduğundandır, belki öğretmesi, bilmiyorum.

Bir sebepleri vardır ama illa ki.

C++ öğrenmesi daha mantıklı C# da zorlanmadan öğrenir.

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Tauriel

Öğretiyorum
Bilmiyorum C yi öğrenmediğim için midir bilemiyorum.İşin mantığını çözemedim.bildiğim kodlarla kendi başıma farklı bir şey yapamıyorum.Ezberliyorum sürekli ama mantığı anlamadım.Neye göre sıralanıyor falan.Seneye üniversitede de Bilgisayar seçersem zorlanmam sanıyorum.Bu sene kazanamadık zaten.

Takımı
Galatasaray
Bu mesaj Tauriel rumuzlu uyeden alinti yapildi
Tauriel demiş ki:
Bilmiyorum C yi öğrenmediğim için midir bilemiyorum.İşin mantığını çözemedim.bildiğim kodlarla kendi başıma farklı bir şey yapamıyorum.Ezberliyorum sürekli ama mantığı anlamadım.Neye göre sıralanıyor falan.Seneye üniversitede de Bilgisayar seçersem zorlanmam sanıyorum.Bu sene kazanamadık zaten.
Birşeye göre sıralanmıyor sen kafanda tasarlayacaksın herşeyi programlama ezber işi değildir ha bazı şeyleri ezberlersin onların üzerinden yürürsün.

Takımı
Seçiniz...
Ben bilgisayar muh okuyorum ilk senemde c++ gordum kopyayla ba ile gectik iki donemde de ama gel gor ki pisman oldum konsola hesap makinesi falan yazdurmaktanmbaska bisey ogrenemedim arkadas ortamim yuzunden

[ Mesaj mobilden gonderildi iPhone ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Hiçbir bilgim yoktu C++ öğrendim zorlandım başlarda baya bi kalacam falan demiştim sonra çözdüm olayı o kadar zor değil sadece mantığını iyi oturtman lazım yoksa gg oluyor :D

Advance

Bilgisayar mühendisliği okuyorum, 1. sınıfı bitirdim.1. dönemde c ikinci dönemde c++ öğrettiler.C eski bir dil olduğu için diğer diller kadar gelişmiş değil ve daha manuel.C öğrenirsen c++ ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamazsın çünkü çok farklı değil yapısı, cde çalışan tüm komutlar c++ta da çalışıyor zaten onun dışında yazılış tarzı falan da aynı sadece komutların adları farklı.Programcılık bilgin yoksa c'de nesne kavramı olmadığı için diğer kavramları iyice öğrendikten sonra c++'a geçip nesne kavramını da öğrenebilirsin.Kendine güveniyorsan c++'tan başla derim çünkü c'nin kullanıldığı yerler kısıtlı, artık apple da swifte geçti bence pek bir anlamı yok c öğrenmenin.

Tauriel

Öğretiyorum
Cevaplar için TEŞEKKÜRLER.
C++ ya Direk başladığım için dillerin Mantığını anlamada sıkıntı çekmiştim.Kendimi Emeklemeden Koşmaya çalışırmış gibi hissetdim.Biraz zorlu bir dönem olacak ama C++ ya devam edicem.

Yukarı Alt