Buz Adam erdi!
Ozan İpek... Herkes ona 'Buz Adam' diyor. Aslında konuştuğunuzda, son derece saygılı ve sıcak bir kişilik.

Buz Adam erdi!

Takım arkadaşları ona, “Buz adam” diyor, çünkü Ozan İpek idmanlarda dahi hep yalnız olmayı seviyor. Ancak Bursaspor’un yıldız futbolcusu, Tunç Kayacı’ya bilinmeyenleri içtenlikle anlattı, samimi açıklamalar yaptı.

“Herkes benim sol ayağımı konuşuyor. Ama ben çocukluğumda sağ ayakla oynarmışım, babam beni solak yaptı. Şimdi sağ ayağımı kullanmayı unuttum”

“Babam sadece İstanbul’da benim gol atıp, kazandığımız Fenerbahçe maçından sonra telefonla tebrik etti. O da sanırım Galatasaraylı olduğu için”

“Süper Lig’de zirvenin yine en büyük adaylarındanız. Şampiyonlar Ligi’nde de gruptan çıkacak kalitede bir ekibiz”

“Benim yapım bu, değiştiremem ki” diyor Bursaspor’un yıldızı. Gerçekten ilginç bir spor serüveni var. Futbolcu bir babanın oğlu... Antalya DSİ’de oynarken Batman Petrolspor ile yaptıkları bir hazırlık maçında rakip takım yöneticileri tarafından beğenilmiş ve profesyonelliğe ilk adımını atmış. 2.5 yıllık Batman Petrol macerasından sonra, 2 sezon Kahramanmaraş ve yarım sezon da Bucaspor formasını giymiş genç futbolcu...

‘Bu kadarını beklemiyordum’

“Bursaspor’da bu kadar kısa sürede bu çıkışı bekliyor muydun?” şeklindeki sorumuza ise, “Ben de beklemiyordum. Ancak hocamızın oyun sistemi ve beni tam istediğim yerde oynatması, çıkışımda önemli rol oynadı... A Milli Takım’a kadar yükseldim. Performansa ve geleceğe dönük düşüncelerime gelince; çıtayı her zaman daha yükseğe koymamız lazım” şeklinde yanıt veriyor.

‘Beğenilmek hoşuma gidiyor’

“Transfer dedikoduları seni etkiliyor mu?” sorumuza ise, “Çıkan haberler doğru olduktan sonra, hiçbir sorun yok. Ama olmayan bir şeyi, benim üzerimden haber yapmaları, tabii ki hoşuma gitmiyor. Yoksa transferde adınızın geçmesi, bir futbolcu için iyi bir şey... Yani istenmek, beğenilmek, işinizi iyi yapmışsınız demektir...” diye açıklama getiriyor.

‘Kewell’ı örnek alıyorum’

“Beğendiğin veya idolün olan bir futbolcu var mı?” dediğimizde ise cevabı şöyle oluyor: “Öyle birisi yok. Çok fazla ilgilenmem. Ancak mutlaka bir isim gerekirse Kewell stil olarak örnek aldığım ve beğendiğim bir isim...” Bursaspor’un bu sezonki hedefinin yine şampiyonluk olduğuna da dikkat çeken Ozan İpek, “Geçen sezonbaşı hedefte şampiyonluk yoktu. Ama başardık ve tarih yazdık. Bu sezon ise bu unvanımızı perçinlemek istiyoruz” ifadesini kullanıyor.

Tam bir Antalya aşığı

“Babam da futbolcu” dedin... “Sana karışır mı, maçlardan sonra baba-oğul olarak kritik yapar mısınız?” diyorum, cevabı şu oluyor: “Babam, her maç sonrası nasıl oynadığım konusunda görüşlerini belirtir. Genelde beğenmez ve iyi oynasam da söylemez, yani beni şımartmaz. Ama maçlarımızı hem de oyunumu çok iyi kritize eder. Bundan da çok memnunum...” Kampa ve özel hayatına ilişkin ise son sözleri şunlar oldu Ozan İpek’in: “Özel hayatım ve hobilerim için fazla söylenecek bir şey yok. Ama bir Antalya aşığıyım. Bir günlük iznimde bile hemen Antalya’da olurum. Müzikte ise bol bol Serdar Ortaç dinlerim...”​

Fanatik ^^

Yukarı Alt