Büyük kaptan Arda Turan
Bursa maçından 1 gün önce Rijkaard'la konuşan genç yıldızın, “Santrfor olarak takıma yeterince katkı yapabileceğime inanmıyorum. İsterseniz, kulübede oturmaktan hiç gocunmam” dediği öğrenildi.

Aslan’ın 10 numaralı yıldızı Arda Turan’dan örnek davranış... Genç futbolcunun, Bursaspor deplasmanından 1 gün önce teknik direktör Frank Rijkaard’la bir araya gelerek ilginç bir konuşma yaptığı öğrenildi. Son iki antrenmanda Ömer ve Zapotocny ikilisinin önünde zorlanmaması için yedek takımda Servet ile Gökhan Zan’a karşı oynatılan Arda’nın, Hollandalı teknik adamın yanına giderek, “Hocam ben bu pozisyonda yeterince katkı sağlayabileceğime inanmıyorum. Elbette vereceğiniz her görevi layıkıyla yerine getirmek için elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz. Ama beni yedek bırakmamak, takımda yer açmak için böyle bir tasarrufunuz varsa, ben bu takımın kaptanı olarak kulübede oturmaktan hiç gocunmam, asla surat asmam. Bunu bilmenizi istiyorum” dediği öğrenildi.

Talimatı o verdi

Berabere sonuçlanan Manisaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, “En büyük eksiğimiz Arda’ydı” diyen Rijkaard ise yardımcısı Neeskens’e verdiği talimatla Bursa’da Kaptan’ı santrfor oynattı. Genç yıldız domuz gribine yakalanıp idmanları kaçırdığı için Manisa karşısında kulübede oturmuştu.​

Yukarı Alt