Avusturya kampında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Çek futbolcu Sivok, Beşiktaş gibi büyük bir takıma geldiği için çok mutlu olduğunu belirtti.

İstanbul'a geldiğinden beri büyük bir şaşkınlık yaşadığı belirten Sivok, her şeyin bu kadar güzel olacağını tahmin etmediğini ifade etti. Takım arkadaşları ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'la kısa sürede kaynaşmaya başladıklarını ifade eden Sivok, "Takım arkadaşlarım arasında İngilizce ve İtalyanca bilenler var. Bu durum bizim açımızdan çok iyi oldu. Holosko'nun da burada olması bizim için büyük bir şans. Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam da çok sempatik ve karizmatik biri. Öyle ümit ediyorum ki her şey çok güzel gidecek" diye konuştu.

Gelen teklifler arasında Beşiktaş'ı tercih etmesini Beşiktaş'ın her yıl Avrupa'da oynayan bir takım olmasına bağlayan Çek Futbolcu, bunun kendisini göstermek için büyük bir fırsat olarak gördüğünü söyledi.

Oyun stilinden de bahseden Tomas Sivok, "En çok stoper olarak oynamayı seviyorum ancak Udinese'deki hocam beni sahanın her bölgesinde değerlenmişti. İtalya'dayken hücuma dönük olarak sağ tarafta oynamıştım. Kaybetmeyi sevmeyen birisiyim. Hücumları kestikten sonra topu gelişi güzel uzaklaştırmayı sevmiyorum. Zaman zaman defanstan ileri de çıkabilirim, hava toplarında da fena sayılmam. Sert değil ama mücadeleci bir yapım var" dedi.

Çok fazla kart gören birisi olmadığını belirten Sivok, şimdiye kadar 2 tane kırmızı kart gördüğünü, ancak gerektiği durumlarda kart görmekten çekinmediğini ifade etti.

Henüz şampiyonluk baskısı hissetmediklerini belirten Sivok, "Ancak bunu zamanla hissedebiliriz. Önemli olan takım haline gelebilmek. Bunu başardıktan sonra olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Bunun sonunda ise şampiyonluk gelecektir. Ben de takımın bir parçası olmaya çalışacağım" şeklinde konuştu.

Euro 2008'de Çek Cumhuriyeti kadrosunda bulunmasına rağmen forma giymemesinden de bahseden Tomas Sivok, "Ben o bölgede üçüncü tercih olarak milli takıma katıldım. Dolayısıyla oynamamış olmam da gayet normal" dedi.

Çek Cumhuriyeti'nin Milli Takımımıza 3-2 mağlup olmasıyla ilgili olarak da konuşan Sivok, "Son 15 dakikada 3 gol yiyeceğimizi hiç tahmin etmemiştik. Kazanacağımızı düşünüyorduk fakat Türkiye büyük bir direnç gösterdi. Türkiye diğer maçlarda da bunu yapınca tek kurbanın biz olmadığımızı anladık" ifadelerini kullandı.

Yukarı Alt