Jim

rank8
arkadaslar benim pc'yi açıyorum windows loading ekranı gliyor tam açılcakken küt kapanıyo sonra tuşuna baıyorum açılmıyo anca fişini çekip takıcam sonra tuşuna basıcam neden olabilir ?

güç kaynağın yetersiz olabilir. Elektrik statiği oluşmuştur.

Denemeni tavsiye edeceğim şey:

fişi çek, ayağına naylon terlik, ayakkabı vs. git, parmağını güç kaynağını soktuğun 3 metal çubuğa 30 saniye uzunluğunda deydir. Statiği gider. Çalışma ihtimai var.

Jim

rank8
drotalion demiş ki:
güç kaynağın yetersiz olabilir. Elektrik statiği oluşmuştur.

Denemeni tavsiye edeceğim şey:

fişi çek, ayağına naylon terlik, ayakkabı vs. git, parmağını güç kaynağını soktuğun 3 metal çubuğa 30 saniye uzunluğunda deydir. Statiği gider. Çalışma ihtimai var.
anlamadım sorun fiştemi yani :S ve nasıl yapıcam anlamadım :mrgreen:

hayır fişte olduğunu sanmıyorum.

Şimdi ayakkabılığa git, naylon birşey al. Sonra fişi çek, biraz bekle, parmağınla güç kaynağının olduğu yere önce üstteki çubğa 30 saniye müddetçe dokun. SOna bunu teker teker düğerleri içinde yap.

Midbroke

Bilgiliyim
drotalion demiş ki:

Şimdi ayakkabılığa git, naylon birşey al. Sonra fişi çek, biraz bekle, parmağınla güç kaynağının olduğu yere önce üstteki çubğa 30 saniye müddetçe dokun. SOna bunu teker teker düğerleri içinde yap.
Çok garip bir yöntem ama :mrgreen:

ben olur demedim, sadece denensin dedim!!!. Statik elektrik varsa bilgisayarda, bu parçalaı mahvededebilir.

bilgisayarın içine kabloy taktığın yerde birsürü kablonun olduğu, içinde bir adet fan olan, kasaya bağlı olan bir kutu.

Jim

rank8
drotalion demiş ki:
bilgisayarın içine kabloy taktığın yerde birsürü kablonun olduğu, içinde bir adet fan olan, kasaya bağlı olan bir kutu.
heee onn üstündeki 3 çubuk mu :mrgreen: hani fiş kablosunu takıyoruz
tmm evegdince tek tek denicem bu olmazsa napıcam ?

RoyalFlush

Bilgiliyim
Maxima demiş ki:
drotalion demiş ki:

Çok garip bir yöntem ama :mrgreen:

dikkatli ol elektrik insanı sinirli yapar :mrgreen: olmazsa drtalion a suç atma makineyide kırma :mrgreen:

ya hacım yapma etme :D

bir sorum olacak. Her gece fişi çıkarsan, her gündüz açacağın zaman taksan daha iyi olmazmı? Hem elektrikte tasarruf edersin..

Jim

rank8
drotalion demiş ki:
ya hacım yapma etme :D

bir sorum olacak. Her gece fişi çıkarsan, her gündüz açacağın zaman taksan daha iyi olmazmı? Hem elektrikte tasarruf edersin..
aa o dedigin şey bu yüzdenmi olmuştur ?

ya diyelim yaptım olmazsa napıcam diyorum :mrgreen:

Yukarı Alt