1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Büyük Bir Değişim ve Gelişim İçindeyiz


 1. Intensify

  Intensify  

  Kayıt:
  4 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  5.292
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  38

  [​IMG]


  Başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin Eylül Sayısına Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu.  Yıldırım'ın sözleri şöyle: "Fenerbahçe Spor Kulübü, 100 yılı aşkın tarihi ve temsil ettiği değerler adına, bulunduğu her yarışta her zaman zirveyi hedeflemiştir ve hedefleyecektir. Bu inançla başladığımız sezonun henüz başında futbolda bazı hedeflerimizden uzaklaşmış olmanın üzüntüsünü derinden yaşıyoruz.

  Futbol takımımızda şanlı formamızı taşıyan her sporcumuzdan en tabi beklentimiz ülkemizin yanı sıra Avrupa sahnesinde, özellikle de Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden ve zirveyi zorlayan bir ekip olmasıdır. Bu bağlamda, takımımızın Avrupa'ya erken vedası tüm camiamızı ve bizleri üzmüştür.

  Buradan hareketle, bu sezon ligimizi şampiyon olarak tamamlayarak, önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılmanın beklentisi ve hedefi içinde olduğumuzu belirtmek isterim. Kulübümüz, sağladığı maddi olanakların yanı sıra prestiji nedeniyle de Şampiyonlar Ligi'ni amaçlamaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü camiası ve büyüklüğü ile Şampiyonlar Ligi'ne yaraşmaktadır.

  Takımımız, herkesin görebileceği ölçüde büyük bir dönüşüm, değişim ve gelişim yaşamaktadır. Bu tür dönemlerde bazı istenmeyen sonuçlarla karşılaşılması doğaldır. Önemli olan sorunların tespiti ve en kısa zamanda çözümlenmesi ve hedeflerden ödün verilmeden yola devam edilmesidir. Bugün sıkıntı olarak karşımıza çıkan noktaların, profesyonel yaklaşımlarla kısa sürede çözüleceğine, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bu değişim sürecinin neticesinde kalıcı başarılara ulaşacağına tüm kalbimle inanıyorum. Ancak başarı bu süreçte de taraftarımızın takımımıza vereceği içten destekle olacaktır. Taraftarımızın desteği olmadan hedeflediğimiz başarılara ulaşmamız imkansızdır. Bu değişim sürecinde her Fenerbahçeli üzerine düşeni yapacak ve kulübüne, takımına sahip çıkacaktır.

  Bu bağlamda, bu sezon hem sportif direktör hem de teknik sorumlumuz olarak görev yapan Sayın Aykut Kocaman'ın Kulübümüze önemli katkılar sağlayacağına olan inancımı yinelemek istiyorum. Başarılı spor hayatının yanı sıra kişiliğiyle de örnek olan Sayın Kocaman'ın, Fenerbahçe'ye ait değerleri başarıyla taşıyacağına ve bu hedefle tüm gücünü, inancını, heyecanını takımımıza yönlendirdiğine inanıyorum. Olumsuz her sonucun ardından, Sayın Kocaman ile aramızda sorun varmış ve Sayın Kocaman ile yollarımızı ayırmayı planlıyormuşuz gibi göstermeye çalışan spor basınına da artık bu klişe ve içi boş haberlerden vazgeçmelerini bir kez daha önemle hatırlatmak istiyorum. Sayın Kocaman, büyük Fenerbahçe Ailesi'nin önemli bir üyesi, büyük bir değeridir; kendisi kulübümüze büyük hizmetlerde bulunmaktadır ve bulunmaya da devam edecektir.

  Sahada verilen mücadeleyi, takımımızda yaşanan büyük değişimi görmezden gelerek, yarattıkları spekülasyonlar üzerinden gazetecilik yapanların da iletişim çağında bir dönüşüm yaşaması zaruridir. Teknolojik alt yapının gelişmişliğine ve iletişim çağının getirdiklerine ayak uydurmayan zihniyetin, Fenerbahçe Spor Kulübü'nü yönlendirdiği yıllar uzun süre önce tarih olmuştur.

  Yöneticiler, teknik heyetler ve sporcular herkes zaman zaman hatalar yapabilir. Haber verme, doğruyu duyurma misyonu gereği medyanın bu yanlışları kamuoyuyla paylaşma ve eleştirme hakkı kuşkusuz var. Ancak karar mekanizması olma hevesiyle art niyetli ve asılsız haberler yapanların, spor medyasına olan inancın zedelenmesine neden olduğu da açıktır. Medya, yaşanan olaylarda kulüpler adına kendisini karar verme mekanizması olarak görmekten vazgeçmelidir. Hataları eleştirmek ile yönetimleri istifa ettirmeye, teknik heyetleri sporcuları kovdurmaya çalışmak arasında ciddi bir fark vardır. Basının bu yönde yaklaşımları camialara karşı saygısızlıktır. En büyük dileğimiz spor medyasının da yıkıcı değil yapıcı olabildiği günleri en kısa zamanda görebilmektir.

  "Fenerbahçe SPOR KULÜBÜ, TARİHİNİN VERDİĞİ BİLİNÇLE VE SORUMLULUKLA HER BRANŞTA ZAFERİ AMAÇLAR"

  Yazımın ilk satırlarında da belirttiğim gibi, Fenerbahçe Spor Kulübü, tarihinin verdiği bilinçle ve sorumlulukla her branşta zaferi amaçlar. Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, Erkek Voleybol Takımımız da bu inançla sezon hazırlıklarına başladı. Tıpkı Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı'na, duyduğum inanç gibi sezon çalışmalarına başlayan bu ekiplerimizin de bu yıl Türkiye'de şampiyonlukların yanı sıra Avrupa'da final four hedefine ulaşacaklarına yürekten inanıyor ve onlara güveniyorum.

  Amatör branşlardan bahsederken, Avrupa şampiyonu olarak ülkemize büyük bir gurur yaşatan atletimiz Nevin Yanıt'ı bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Avrupa Şampiyonası'nda Nevin Yanıt gibi gururumuz olan bir diğer isim de yine Atletizm Şubemiz sporcularından Burcu Ayhan'dı. Avrupa Şampiyonası dahilinde yüksek atlamada finalde yarışan ilk Türk atlet olmayı başaran Burcu Ayhan'ın ileriki yıllarda tıpkı Nevin Yanıt gibi şampiyonluk madalyasını ülkemize getireceğine inancımız sonsuzdur. Atletizmde bizleri gururlandıran bir başka altın madalya haberi de Akdeniz Ülkeleri Atletizm Şampiyonası'ndan geldi. Bayanlar çekik atmada Kıvılcım Kaya birinci olarak hem ülkemize altın madalya kazandırdı hem de Türkiye rekoru kırdı. Boks şubemiz de gerek ulusal gerekse uluslararası müsabakalarda yine birçok madalyayı kulübümüze kazandırdı. Bizlere madalya gururu yaşatan tüm sporcularımızı tek tek tebrik ediyorum.

  Fenerbahçemizin Dünya'nın en büyük spor kulübü olduğunu dosta düşmana kanıtlayan bu başarılar bizleri gururlandırmakta ve amatör şubelere verdiğimiz önem ile ne kadar doğru bir iş yaptığımızı göstermektedir.

  Büyük ailemizin herbir bireyinin heyecanla beklediği başarılar hepimizin inancıyla, sabrıyla ve desteğiyle mümkün. Bu doğrultuda formamız için terini akıtan her branştaki sporcularımıza sonsuz destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

  Bu vesile ile camiamız başta olmak üzere tüm halkımızın bayramını da tebrik eder hayırlı mutlu bayramlar dilerim."