1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Button'den şok tehdit


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Button'den şok tehdit
  İngiliz pilot, Takım emrine yeniden izin verilmesi halinde şampiyonayı bırakacağını açıkladı.

  [​IMG]

  Formula 1 dünyasını saran "Takım emri" tartışmasına şampiyon Jenson Button da katıldı. İngiliz pilot, takım emrine yeniden izin çıkması halinde şampiyonayı bırakacağını söyledi.
  Dünya şampiyonu Jenson Button, "Formula 1'de aslolan bireysel performanstır" diyenlerden.
  İngiliz pilot, Ferrari'nin Almanya Grand Prix'sinde Felipe Massa'ya takım emri vermesiyle başlayan tartışmada net tavır aldı. Button, 2002 sezonundan sonra yasaklanan takım emri uygulamasına yeniden izin verilirse şampiyonayı bırakacağını söyledi.
  Ferrari, Almanya'da Massa'ya, takım arkadaşı Fernando Alonso'ya yol verme telkininde bulunmuştu. Birçok sporcu ve Formula 1 meraklısı bu tür emirlerin yarış heyecanını yok ettiğini söyleyerek Ferrari'yi kınadı. Formula 1'in ticari haklarını elinde bulunduran Bernie Ecllestone ise takım yöneticilerinin kendi kararlarını almasına izin verilmesi gerektiğini savundu. Button'ın açıklamaları Ecclestone'a da yanıt niteliğinde.
  Takımların pilotlarına eşit fırsatlar sunması gerektiğini savunan Button, "Takımda bir numaralı ya da iki numaralı pilot olma ihtimali bulunsaydı, Formula 1'de yarışmak hiç ilgimi çekmezdi." diye konuştu.
  Şampiyon pilot ayrıca takım emri uygulamasının bireysel yarış ruhuna aykırı olduğunu vurguladı. Button "Galip gelmek, pilotların en iyisi olmak üzere burada bulunuyorsunuz. Aksi takdirde, Formula 1 pilotların sporu olmaktan çıkar, tam anlamıyla takım sporuna dönüşür" şeklinde konuştu.​