Jenson Button, ıslak pistte geçilen Çin Grand Prix'de Sebastian Vettel ve Mark Webber'in yarışı domine etmesini engellemekte güçsüz kaldığını söyledi.

Yarışı sadece pit stop aralarında önde götüren şampiyona lideri İngiliz sürücü, sezonun ilk iki yarışındakinden farklı olarak, büyük bir farkla finişi gören üçüncü isim oldu.

Button, "Bugün oldukça hızla olan bu sürücülere (Vettel ve Webber) karşı koyamadık. Fakat 6 puan almak da harika, istikrar açısından çok önemli" dedi.

Yarış sırasında yoğun yağmur lastiklerini ısıtmada problem yaşayan İngiliz sürücü, "Dürüst olmak gerekirse onları durduracak durumda değildim. Yaptığım şey lastikleri ısıtmaya çalışmak oldu" diye konuştu.

Takım arkadaşı Rubens Barrichello ve kendi aracında sıkıntı yaşadıklarını belirten Button, "Bunun sebebini bilmiyorum ancak araç farkıl bir şekilde çalışıyordu. Önümüzdeki günlerde bu problemi çözeceğiz" dedi.

Islak pistlerdeki başarıyla bilinen Button, yarış şartlarının meydan okuyucu olduğunu ve bu zorlu yarışta podyuma çıkmasının avutucu olduğunu ifade etti.

Tüm pilotların su birikintileri üzerinde aracı kontrol etmekte zorlandıklarını ve bununla boğuştuklarını kaydeden Button, "Özellikle son virajda durum çılgıncaydı. Resmen göl oluşmuş, fren yapamadım. Diğer bazı sürücüler de aynı durumu yaşadı" dedi.

Button ayrıca, bu şartlarda yarışı bitirmenin bile bir başarı olduğunu belirterek, "Eve podyuma çıkarak dönmek de harika" şeklinde konuştu.

Yukarı Alt