seskes

Bushido Dalgası Devam Ediyor...

Babel, Athens, Oasis, Sparta, Uranus'den sonra şimdi bir grup ''Bushi'' Gaia'da... To be continue...

Bushido nedir?

Bushido "Savaşçının yolu";

Bir dövüş sanatında ustalaşmış bir kimsenin bu ustalığını hayatındaki her hareketinde de göstermesi gerektiğini,
yapılan 100 dövüsten 100' ünü de kazanmıs olmanın en büyük yetenek olmadığını, en büyük yeteneğin düsmanı savaşmadan alt etmek olduğunu ifade eden bir yaklaşımdır. Kavgayı başlatanın asıl kaybeden kişi olduğuna inanılır.. İnsanın inanılmaz bir bilgeliğe sahip olmanın değil, kendi iç varlığının farkında olmanın peşinde olması gerektiğine, zira gerçek ilerlemenin ancak böyle sağlanabileceğine işaret eder..

Bushido' da 7 temel erdemden söz edilir;

- Doğru karar (gi),
- Değer (yu),
- İyilik (jin),
- Saygı (rei),
- Dürüstlük (makoto),
- Onur (meiyo),
- Sadakat (chugi).

Buna bağlı olarak "her nefeste yaşam" ın içerdigi Bushido felsefesi nezaket, sınırlarını bilmek, zihni sadeleştirmek (kime) ve serbest bırakmak (mushin), odaklanma gücü, acıyı düşünmemek ve korku ile dost olmak gibi ulvi yaklaşımlar üzerine kuruludur.

Bushido' da savaşçının zihin gucünün "duşünerek" hareket etmeyişinde olduğu, yani zihnin kullanılmayıp, yerine "içgüdüsel hareket prensibi" nin esas alındiği, dolayısıyla tekniğin efor sarf etmeden, serbest bir zihnin yarattığı özgür boşluktan içgüdüsel olarak yükseldiği üzerinde durulur ve bu yaklaşım sonucu, "içgüdüsel bir bilgeliğe" ulaşılabilineceği ve olağan insanların olağanüstü şekilde hareket edebileceği öngörülür...​

Guild'imize oyuncu alımlarında dikkat ettiğimiz unsurlar ise şunlar;

-Silk Kullanıyorsanız,
-Günde en az 4 saat online oluyorsanız,
-Yaşınız 18+ ise (Mümkünse)
-Cafe oyuncusu değilseniz,
-küfürsüzde yapabilirim diyorsanız,

Guild'imizde sizi de görmek bizi onurlandırır...

Bushido bir markadır ve ''Bushi'' olmak ayrıcalıktır...​

İlk master ve kurucu [Chocolate]'ye şükranlarımla...

-Katsumoto-​

Oncelikle merhabalar;
Bende bushido uyesiyim.Sevgi saygı hoşgörü çerçevesinde guilde ve çevreye zararı olmucak kişileri guildimize bekliyorum...
StarWars

vay vay vay. Katsumoto seni hatırlamıyorum ben ama. Sparta da Bushido ile birlikteydim.

Chocolate ( Cenk ) ve diğerleri çok sevdiğim arkadaşlarımdır. Başarılar dilerim.

seskes

OSKIJEN demiş ki:
vay vay vay. Katsumoto seni hatırlamıyorum ben ama. Sparta da Bushido ile birlikteydim.

Chocolate ( Cenk ) ve diğerleri çok sevdiğim arkadaşlarımdır. Başarılar dilerim.
sen ozamanlar soyulmuşmuydun charınmı çalınmıştı neydi, galiba çalınmıştı...
OSKIJEN'i kim unutur.

yok çok şükür daha şuana kadar hiç kimse ne soyabildi neda hackleyebildi beni. Charı İstanbullu bir çocuğa 750 YTL ye satmıştım. Çocuğa ertesi gün benim adımı kullanarak msn den keylogger yedirmişler ve charı hacklemişler.Zaten char ondan sonrada o. olmuş çıkmış. :)

ve benim Sparta da birde Juba isimli charım vardı ( 64+5 Sosun Blade vardı ) o charıda satmıştım 1000 Ytl ye.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ooo bushido oasise geldim bizle beraber kurulmuşlardı benim o zamanlar pembece.com isimli sitemdeki çoğu kişiler bushido üyesiydi dreamfall - zatoichi vb. anımsayamadıklarımda tonla, güzel bir ekip güzel bir kültürdür bushido iyi oyunalr diler gaia'ya hoşgeldiniz derim.

seskes

OSKIJEN demiş ki:
yok çok şükür daha şuana kadar hiç kimse ne soyabildi neda hackleyebildi beni. Charı İstanbullu bir çocuğa 750 YTL ye satmıştım. Çocuğa ertesi gün benim adımı kullanarak msn den keylogger yedirmişler ve charı hacklemişler.Zaten char ondan sonrada o. olmuş çıkmış. :)

ve benim Sparta da birde Juba isimli charım vardı ( 64+5 Sosun Blade vardı ) o charıda satmıştım 1000 Ytl ye.
Ya of ya Juba deme bana hastaydım abi o chara nick'e bak karizma akıyor :D
OSKIJEN senden sonra dediğin gibi oldu :) sonra gitti Imperial'e girdi çalan kişi :) globalden küfür ediolardı bilmem neydi... ahh nerde o eski sro... bi __sovalye__ vardı onu halil almıştı sonra gizliyi bilmediği için çaldırdı pk oldu bitti gitti char superdi yau ve buna benzer yani efsane isimler geldi geçti sparta'dan...

seskes

extraloob demiş ki:
ooo bushido oasise geldim bizle beraber kurulmuşlardı benim o zamanlar pembece.com isimli sitemdeki çoğu kişiler bushido üyesiydi dreamfall - zatoichi vb. anımsayamadıklarımda tonla, güzel bir ekip güzel bir kültürdür bushido iyi oyunalr diler gaia'ya hoşgeldiniz derim.

elbette öyledir fakat okadarını sen bilirsin :), ben sparta'daki ekipdeydim...
en son bushido'nun çoğunluğu Uranus'e geçti ben öss dolayısıyla gidemedim, kale Bushido'idi bu aralar ama düne kadar :wink1: dün kaybetti, gerçi nasıl kaybetti bi pislik var ama anlamadım... ali (__moveu__) kale felan vermez benim bildiğim neyse fazla kurcalamayayım :mrgreen: alüüüü duy sesimi haftaya alma kaleyi biliorum sana !!

bakalım gaia'da neler olucak :) NoWayOut Union yaparız eğer strong olup size ayak uydurabilirsek ve kabul ederseniz elbet :)

WAaaaaay canına Bushıdoyada bak sen:D fuzzy,eren .. uranusdekilerde gelecekmı oraya ... hade heyırlısı fuzzy eski bushıdo olursanız her alanda zaten gecersiniz nowayout u Masterda siz olursunuz niye alcak alcak konsuyorsun !

amr(tanıyanLar tanır :D )

seskes

MaDaFakaa demiş ki:
WAaaaaay canına Bushıdoyada bak sen:D fuzzy,eren .. uranusdekilerde gelecekmı oraya ... hade heyırlısı fuzzy eski bushıdo olursanız her alanda zaten gecersiniz nowayout u Masterda siz olursunuz niye alcak alcak konsuyorsun !

amr(tanıyanLar tanır :D )
Yok zaten bakalım duruma eleman çok az. Uranus'teki bushido gelmişti fakat son zamanlar da kale onlardaydı bide alinin(__moveu__) sorunları vardı, geldi char açtı sonra vaz geçti...

tanırım ve severim seni bizi yarı yolda bırakıtınız, micStiLL ve sana kırıldım... ne olduğu ve sebebin hiç önemi yok... ama hala kalbimdesiniz sinan ve sen (amr) :wink1:
gelirsen gaia'ya sever bağırımıza basarız :P
hadi kal sağlıcakla.

Hocam biliyorsun cok isterim gelmek o yarı yolda bırakma durumu cok farklı oraya girme bilirsin seni her zaman aramda aranızda durmak isterimde muhabbet baska yerde yok zaten :wink1:

zaten sparta hesabımı satıyorum gaia gelemem cünkü öss bu sene bana vuracak gibi hissediyorum :D sonra bittiginde anında bir hesap alıp döneceğimden emin olabilrsin!

Beni unutma :D

seskes

MaDaFakaa demiş ki:
Hocam biliyorsun cok isterim gelmek o yarı yolda bırakma durumu cok farklı oraya girme bilirsin seni her zaman aramda aranızda durmak isterimde muhabbet baska yerde yok zaten :wink1:

zaten sparta hesabımı satıyorum gaia gelemem cünkü öss bu sene bana vuracak gibi hissediyorum :D sonra bittiginde anında bir hesap alıp döneceğimden emin olabilrsin!

Beni unutma :D
eyw. kardeşim beklerim öss'de başarılar banada başarılar ben bidaha gircem bu sene :D
ve de zaten seni unutmak mümkünmü :) sende dont forget me ^^

Yukarı Alt