- Resim Silinmiş.
Romaschenko ve Gutierrez Bursasporlu oldu

Ara transfer çalışmalarını sürdüren Bursaspor`umuz, Zuniga ve Ümit Aydın`ın ardından Beyaz Rus Maksim Romaschenko ve Bolivya`lı Ronald Guiterrez ile 1.5 yıllık anlaşmaya vardı.

Özlüce Tesislerinde yapılan imza törenine Başkanımız İbrahim Yazıcı`nın yanı sıra çok sayıda yöneticimiz katıldı.
Başkanımız İbrahim Yazıcı yaptığı konuşmada "Günlerden beri Bursa kamuoyunda transfer ile ilgili meraklı bir bekleyiş vardı. Yaptığımız açıklamalarda "kimse merak etmesin gereken yapılacak " demiştik. Nihayet bugün 2 futbolcu ile anlaşmaya vardık ve imza töreninde karşınıza çıktık.Transfer hiçbir zaman bitmez. Şartlar uygun olursa yeni transferlerde yapılır ancak biz bugün transferimizi büyük ölçüde tamamladık.Herkesin yakınen tanıdığı Romaschenko ve yine herkesin merakla beklediği Ronald Guiterrez ile 1.5 yıllık anlaşmaya vardık. Çok iyi transferler yaptığımızı düşünüyorum. Özlenen Bursaspor için çalışıyoruz. Çok konuşan değil, iş yapan yönetim olmak istediğimiz göreve geldiğimiz günden bu yana söyledik. Bu sezon geçiş dönemi, önümüzde ki sezon inşallah zirveye oynayan Bursaspor`u yaratacağız " dedi.

Bolivya`lı orta saha oyuncusu Guiterrez ise yaptığı açıklamada " Burada olmaktan çok mutluyum. Bursaspor hakkında aldığım bilgiler arasında taraftarlarının çok iyi olduğunu duymuştum. Bugünde burada bulunan taraftarlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz beni son derece heyecanlandırdılar. Bursaspor için elimden gelenin en iyisini yapacağım " dedi.

Maxim Romeschenko ise Türkçe yaptığı açıklamada " Bursaspor`a imza attığım için çok mutluyum. Bursa`yı ve taraftarını biliyorum. Samet Hoca beni aradı ve hemen buraya geldim. Burada başarılı olmak istiyorum " dedi.

Bolivya`lı Guiterrez, 1979 doğumlu ve atağa yönelik orta saha mevkiinde görev yapıyor. 2007 sezonunda ülkesinin en iyi futbolcusu seçilmişti.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt