Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Bursa'da ateşli gece
Turkcell Süper Lig'de 5. hafta mücadelesinde Bursaspor ile Fenerbahçe karşı karşıya geliyor. Bursa Atatürk Stadı'nda saat 21:00'da başlayacak maçı halem Deniz Çoban yönetecek. Deniz'in yardımcılıklarını ise Baki Tuncay Akın ile Volkan Narinç yapacak. Dördüncü hakem ise Mürvet Sezer. Lig TV'nin yayınlayacağı maçı Sporx.com Canlı Anlatım Servisi ile dakika dakika takip edebilirsiniz.

F.BAHÇE SERİYİ SÜRDÜREBİLECEK Mİ?

Lige 4'te 4 yaparak başlayarak Galatasaray ile zirveye kurulan Fenerbahçe, seriyi sürdürmek istiyor. Fenerbahçe'de Manisaspor maçında kırmızı kart görerek 3 maç ceza alan Emre Belözoğlu, takımını Bursa'da yalnız bırakacak. Emre'nin yerinde Mehmet Topuz'un görev yapması bekleniyor. Milli takımdan sakat dönen Önder'de sol el baş parmağındaki kırıktan dolayı forma giyemeyecek. O bölge de görev yapması beklenen isim Bilica. Yine Brezilya Milli Takımı ile arka arkaya 2 karşılaşmaya çıkan Dos Santos'u da Christoph Daum'un yedek soyunduracağı öğrenildi.

BURSASPOR 3 PUAN İSTİYOR

Yeşil beyazlılarda tek hedef zorlu rakibi karşısında 3 puan almak. Yeni sezonda oynadığı 4 maçta 7 puan toplayan Bursaspor, seyircisinin de desteğiyle Fenerbahçe'yi evine puansız göndermek istiyor. Geçen sezonun ikinci yarısından bu yana kendi sahasında maç kaybetmeyen Bursaspor bu geleneğini sürdürmek amacında.

BURSASPOR

İvankov
Ali Tandoğan
Ömer
Zapotocny
Mustafa Keçeli
Ozan İpek
İvan Ergiç
Hüseyin Çimşir
Volkan Şen
Sercan
Turgay

FENERBAHÇE

Volkan Demirel
Gökhan
Lugano
Bilica
Roberto Carlos
Kazım
Cristian
Mehmet Topuz
Vederson
Alex
Güiza

SAHA: Atatürk Stadı
SAAT: 21:00
HAKEM: Deniz Çoban
YAYIN: Lig TV

81. RANDEVU

Fenerbahçe ile Bursaspor, Pazar günü Bursa'da yapacakları maçla, ligde 81. kez karşı karşıya gelecek. Bursaspor'un Birinci Lig'e yükseldiği 1967-68 sezonundan itibaren karşılaşan iki takımın geride kalan lig maçlarında Fenerbahçe 40, Bursaspor ise 12 galibiyet elde ederken, taraflar 28 kez de beraberliği bozamadı.

Lig maçlarında sarı-lacivertlilerin toplam 125 golüne, yeşil-beyazlılar 64 golle karşılık verebildi. İki takım arasında geçen sezon yapılan maçları Fenerbahçe İstanbul'da 5-2, Bursaspor da Bursa'da 2-1'lik skorlarla kazandı.

BURSA'DAKİ MAÇLAR

Fenerbahçe ile Bursaspor, maçın yapılacağı Bursa Atatürk Stadı'nda şimdiye dek 39 kez karşılaştı. Bursa'daki maçlarda ev sahibi yeşil-beyazlılar 8 kez galip gelirken, Fenerbahçe 13 maçta gülen taraf oldu, 18 maç ise berabere sonuçlandı.

Fenerbahçe deplasmanda 42 gol atarken, kalesinde 31 gol gördü. Bu arada, iki ekip arasında 1992-93 sezonunda Bursa'da oynanması gereken maç, ev sahibi takımın cezası nedeniyle İzmir'de yapılmış ve yeşil-beyazlılar 2-1 galip gelmişti.

EN FARKLI SKORLU GALİBİYETLER

Fenerbahçe, Bursaspor karşısında şimdiye dek en farklı skorlu galibiyetini, 2002-03 sezonunda, cezası nedeniyle Ankara'da yaptığı maçta 7-1'lik skorla aldı. Bursaspor ise Fenerbahçe karşısında şimdiye dek aldığı toplam 12 galibiyetten 3'ünü 2 farklı, kalan 9'unu ise tek farklı skorlarla elde etti.

Ertuğrul ne yapar ne eder bu maçı bırakmaz.
Akşam onları büyük bi zevkle izleyeceğim (inş 8))

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
volkan.ka demiş ki:

zoruna gitmesin kuzum birçok rekoru tarihe gömdük bu maçla ahahhaa :mrgreen: :twisted:

extraloob demiş ki:
volkan.ka demiş ki:

zoruna gitmesin kuzum birçok rekoru tarihe gömdük bu maçla ahahhaa :mrgreen: :twisted:

Son dakikalardaki kaçan pozisyon gol olsaydı,maç daha çok zevkli olacaktı. :)

Prada

Olsaydı etseydi yapsaydı atsaydı vs vs vs Futbolda buna yer yok :dance:

Sene 94, dunya kupası final maçı.. finalde Italy vs Brasil.. O dönemin dünya starı Roberto Baggio çoğunuz bilmeyebilir büyük kayıp.. Italyayı finale tek başina getiren adam. Karşısında Romario'lu Brasil.

Maç penaltılara gitti O maçta italyayı oraya getiren adam Baggio penaltıyı kaçırdı Brasil kupayı aldı. Romario dünya gündemine otururken Baggio populeritesini kaybetti. Brescia gibi ucuz takımlara kadar düştü futbolu bıraktı..

gördüğün gibi atsaydı demeyle olmuyor 8) Eğer baggio penaltıyı atsaydı bu hallere düşermiydi ? Demek ki futbolda bunlara yer yok 8)

AliceCullen

Bilgiliyim
Rüzgarın Savurduğu,Denizin Boğduğu,İnsanların Üzdü
Prada demiş ki:

Sene 94, dunya kupası final maçı.. finalde Italy vs Brasil.. O dönemin dünya starı Roberto Baggio çoğunuz bilmeyebilir büyük kayıp.. Italyayı finale tek başina getiren adam. Karşısında Romario'lu Brasil.

Maç penaltılara gitti O maçta italyayı oraya getiren adam Baggio penaltıyı kaçırdı Brasil kupayı aldı. Romario dünya gündemine otururken Baggio populeritesini kaybetti. Brescia gibi ucuz takımlara kadar düştü futbolu bıraktı..

gördüğün gibi atsaydı demeyle olmuyor 8) Eğer baggio penaltıyı atsaydı bu hallere düşermiydi ? Demek ki futbolda bunlara yer yok 8)

Evet yanı sonuc ne bız yendık :santa: :headbang:

Prada demiş ki:

Hocam çok yazmışsın,yinede yazdıklarını okudum. :p
Elbette ki olsaydılara yer yok.Sonuçta Bursa iyi oynasaydı yenebilirdi,ama Fener daha iyi oynadığı için yendi.
Biz GS taraftarı olarak doğruların arkasındayız.Galibiyetinizi tebrik ederiz. :)

Prada

Bak ön sayfada yazdım maçla ilgili yorumumu.. Fener çok iyi oynamadı ama Daum böyle hep 3 sene çalıştırdı Feneri daha önce ve ben o dönem istanbulda yaşıyordum. Kombinem vardı içerdeki tüm dışarda %60 maça gidiyordum.

Daum aynı Daum Fener kötü oynasa bile yeniyor 3 puanı alıyor. Ben beğenmiyorum futbolu

stadtan yeni geldim :)
elim de birsürü foto ve video var (kendim çektim :P) ama çektiğim makina biraz kötüydü paylaşssam mı sizinle bilmiyorum :P

Prada demiş ki:
Bak ön sayfada yazdım maçla ilgili yorumumu.. Fener çok iyi oynamadı ama Daum böyle hep 3 sene çalıştırdı Feneri daha önce ve ben o dönem istanbulda yaşıyordum. Kombinem vardı içerdeki tüm dışarda %60 maça gidiyordum.

Daum aynı Daum Fener kötü oynasa bile yeniyor 3 puanı alıyor. Ben beğenmiyorum futbolu
Oynanan maçtaki futbolun ,yeterince zevk vermediğini daha önce ki yorumumda belirtmiştim. :)
Sonuçta genel olarak Fener daha etkili oynadı,Bursa ise bulduğu pozisyonları güzelce harcadı.

Yukarı Alt