1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Bursa'da Festival Coşkusu


 1. Avasin

  Avasin  

  Kayıt:
  12 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.440
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  İnşaat Mühendisi
  Şehir:
  Santa Clara/Küba

  Türkiye'nin En Uzun Soluklu Kültürel Etkinliği Olan ve Bu Yıl 49.'su Düzenlenen 'Uluslararası Bursa Festivali', Yarın Senfonik Açılış Konseri ile Başlıyor. Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda Başlayacak Konserde, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (Bbdso), Ender Sakpınar'ın Şefliğinde Sahneye Çıkacak.

  Türkiye'nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olan ve bu yıl 49.'su düzenlenen 'Uluslararası Bursa Festivali', yarın senfonik açılış konseri ile başlıyor.

  Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda başlayacak konserde, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), Ender Sakpınar'ın şefliğinde sahneye çıkacak. Orkestra, klarnet sanatçısı Serkan Çağrı ve Vokaliz grubu ile konser verecek. '49. Uluslararası Bursa Festivali'nde, 14 Haziran Pazartesi akşamı sanatçılar Fuat Saka, Şükriye Tutkun, Sümer Ezgü ve Hüseyin Turan, Bursalılarla buluşacak.

  16 Haziran Çarşamba günü Harem Müzikali, 19 Haziran Cumartesi günü 'Yıldırım Gürses'i Anma Gecesi', 22 Haziran Salı günü Teoman konseri, 23 Haziran Çarşamba günü Zuhal Olcay ve Bülent Ortaçgil konseri, 25 Haziran Cuma günü Emir Kusturica ile Balkan müzikleri konseri, 26 Haziran Cumartesi günü Jazzing Flamenco gösterisi, 28 Haziran Pazartesi günü Alphaville, 30 Haziran Çarşamba günü Mustafa Sandal konseri, 2 Temmuz Cuma günü Lara Fabian konseri ve 5 Temmuz Pazartesi günü Rus Kızılordu Korosu'nun gösterisi sanatseverler tarafından izlenebilecek.


  [​IMG]