1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bursa'da 1 Kampta 6 Kişi Domuz Gribi


 1. Marinero

  Marinero rank8

  Kayıt:
  10 Aralık 2007
  Mesajlar:
  2.986
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Çanakkale

  Bursa Valisi Şahabettin Harput, Uludağ'da 1'i yabancı 6 kişinin domuz gribine yakalandığı kampın kapatıldığını söyledi.
  Valilik binasında basın toplantısı düzenleyen Vali Harput, özel bir kuruluş tarafından düzenlenen kampa İngiltere'den katılan Türk çocukta, 23 Temmuz Perşembe günü yüksek ateş görüldüğünü, bunun üzerine çocuğun tedavi altına alındığını ifade etti.

  Yapılan tetkiklerde çocuğun domuz virüsü olduğunun tespit edildiğini belirten Harput, şu bilgileri verdi: "Bunun üzerine diğer çocuklar da kontrolden geçirilmişlerdir. Kontrollerde 4 çocukla bir personelde H1N1 virüsüne rastlanmıştır. Bu çocukların tamamı tedavi altına alınmışlardır. Kamptan ayrılmışlardır ve çocukların bulunduğu kamp bugün sona erdirilmiştir. Kampta hastalık olmayan çocuklar da gelecekte bir şey çıkmaması için kontrol altında tutulacaktır."

  Kampta 13-16 yaş grubunda 226 çocuk bulunduğunu ve olay üzerine bunların tamamının gönderildiğini dile getiren Vali Harput, bu çocukların kimlikleri belli olduğu için sağlık ekiplerince kontrollerine devam edileceğini kaydetti.

  Harput, diğer 6 kişinin ise tedavilerinin devam ettiğini ifade etti.

  Uludağ'da görülen bu vaka nedeniyle insanların paniklemesini gerektirecek bir durumun olmadığına işaret eden Vali Harput, "Uludağ'da birçok konaklama yeri vardır ve genel hayatı etkileyecek, insanların Uludağ'a gitmesinde kuşkuya neden olacak, hiçbir durum söz konusu değildir." dedi.

  Öte yandan, kamp yöneticisi Fahrettin Gözet ise şunları dile getirdi: "Dünya Kampçılık Birliği üyesi olduğumuz için kamplar başlamadan önce yaşanacak olası her türlü sorunla ilgili gerekli önlemleri aldık. Kampta rahatsızlanan bir öğrenciden örnek alındı. Sonuçlar pozitif geldi. Kampın başından beri irtibatta olduğumuz özel hastane ile Sağlık İl Müdürlüğünün desteğini gördük. Bize her anlamda destek verdiler. Haberi aldığımızda sorumluluğumuz gereği hemen aileleri bilgilendirdik. Bu kişileri kamptan izole ettik. Bu arada sağlık ekipleri de son derece iyiydi. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, yapılan tedavinin yeterli olduğunu ve herhangi bir sıkıntının bulunmadığını bize iletti. Kampımız da zaten, rutin takvimi gereği bugün itibarıyla sona eriyor. Kurum olarak çocuklarımızın sağlığıyla ilgili her türlü önlemi aldık ve almaya da devam edeceğiz."
   
 2. eLempTRa

  eLempTRa rank8

  Kayıt:
  8 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.880
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  Sen kendini haberlerde gosteriyorsun :D Ne kadar haber varsa yazıyorsun emeğine sağlık
  Ps: fakat çok haber olmuyor
   
 3. Marinero

  Marinero rank8

  Kayıt:
  10 Aralık 2007
  Mesajlar:
  2.986
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Çanakkale

  Saol :D ,Dün deneme mod oldum o yüzden biraz hevesliyim :D
   
 4. BaSoryong

  BaSoryong Buralıyım

  Kayıt:
  17 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.183
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrençi :)