Takımı
Besiktas
Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü alınan bilgiye göre, Bursa-İstanbul kara yolu Süpürgelik mevkindeki kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Babaeski TEM Otoyolu'nda da ulaşım durma noktasına geldi.

Bursa-İstanbul kara yolu, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.

Karayolları ekiplerin kapanan yolu açmak için çalışmalarını sürdürdükleri kaydedildi.

Kırklareli'ndeki kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Lüleburgaz- Babaeski TEM Otoyolunda ve Dereköy kara yolunda yoğun tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanırken, Demirköy ilçesi ile Dereköy köyüne zincirsiz araç girişine izin verilmiyor.

Karayolları 15. Şube Şefliği ekipleri ise Türkiye ile Bulgaristan'ı birbirine bağlayan Dereköy Sınır Kapısı ile İstanbul, Demirköy, Pehlivanköy ve Kofçaz kara yolunda kar kazıma ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Kent merkezinde etkili olan kar yağışı, beraberinde çok sayıda maddi hasarlı trafik kazasını getirirken, bazı araçların yokuşları çıkmakta zorlandıkları görüldü.

-FIRTINA AĞAÇ DEVİRDİ-

Öte yandan Aydın'ın Nazilli'de şiddetli fırtına nedeniyle Nazilli-Bozdoğan kara yolu üzeri Nazilli çıkışında bulunan bir çam ağacı, şiddetli fırtınanın etkisi ile kırılarak yola devrildi.

Nazilli Belediyesi ekipleri, devrilen ağacı kaldırırken, trafik ekipleri de kaza olmaması için yolu bir süreliğine trafiğe kapattılar.

İSTANBUL'DA TRAFİK DURMA NOKTASINDA

Öğle saatlerinde İstanbul'un batı tarafını etkisi altına alan karlı soğuk hava dalgası, akşam saatlerinde şehrin tamamını sardı. Sert rüzgarla beraber yağan kar trafiği olumsuz etkiledi. TEM Otoyolu'nda uzun araç kuyrukları oluştu. Öğle saatlerinde başlayan yoğun trafik saat 22.00 sıralarında normal seyrine dönmeye başladı. Vatandaşlar kardan şemsiyelerle korunmaya çalıştı.

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) yapılan açıklamaya göre İstanbul'da kar yağışı özellikle Anadolu Yakasında akşam saatlerinde tipi şeklinde etkili oldu. Avrupa Yakasında başlayan kar yağışı, Haramidere, Beylikdüzü, Başakşehir, Halkalı bölgelerinde etkisini sürdürüyor.

Kar yağışı saat 20.00'den sonra Kartal, Ümraniye, Şile, Beşiktaş tesisleri mevkii, Çavuşbaşı, TEM Çakmak mevkiinde tipi şeklinde yağdı. Kar yağışı kısa sürede karayolu ulaşımını etkiledi. Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri ana arterler ve bağlantı yollarına, Karayolları Ekipleri ise TEM yoluna müdahale etti. Yollar kürüme ve tuz serpme çalışmalarından sonra tipi nedeniyle yine kar birikti. Ancak zincirsiz ve kar lastiği olmayan araçların yolda kalması nedeniyle trafik akışında ve kar kürüme araçlarının ilerlemesinde sıkıntı yaşandı.

Emniyet şeritlerinin işgal edilmesiyle birlikte yardım ekipleri kar yağışı olan bölgeye ulaşmada zorluk çekti. Kar yağışının yoğun etkili olduğu bölgelerde kayan araçlar nedeniyle meydana gelen trafik kazaları da trafiğin tıkanmasına neden oldu.

Kar yağışının yoğun olduğu bölgelere Avrupa yakasından takviye personel ve kürüme araçları sevk edildi. Ekipler bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

SAKARYA DA KAR YAĞIŞI ETKİSİ ALTINDA

Sakarya'da gün boyu etkili olan sağnak yağış yerini kar yağışına bıraktı. Sağnak yağışın etkili olduğu kentte alt yapı yetersizliği nedeniyle büyük su birikintilerinin oluştuğu yollarda bir çok araç mahsur kaldı.

Marmara Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı Sakarya'yı etkisi altına almaya başladı. Dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan sağnak yağış, bu akşam saatlerinden itibaren yerine kar yağışına bıraktı. Gün boyu etkili olan sağnak yağış nedeniyle caddelerde büyük su birikintileri oluştu.

Alt yapı yetersizliği sebebiyle yağmur suyu ile dolan yollarda bir çok araç mahsur kaldı. Dörtyol D-100 bağlantı yolunda oluşan su birikintisine giren bir otomobil, Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kurtarıldı. Kar yağışının etkisini arttırmasıyla birlikte trafik polisleri ve karayolları ekipleri şehirlerarası yollarda denetimlerini sıklaştırdı. İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler de kar yağışının etkisini arttırma ihtimaline karşı köy yollarını açık tutabilmek için hazırlıklarını tamamladı.

Kaynak:AA

kopyala yapıştır yaparken konuyu drek yapıştırınca açma bence konuyu biraz renklendir,resim vs koy düzenli olsun,amaç sadece feedback kasmak olmasın yani :wink1:
Ps:Teşekkürler

Absence

Zaten okullar açıkken kapanmazki Lüleburgazda yollar bizimkide şans sin:

Takımı
Besiktas
TheRage demiş ki:
kopyala yapıştır yaparken konuyu drek yapıştırınca açma bence konuyu biraz renklendir,resim vs koy düzenli olsun,amaç sadece feedback kasmak olmasın yani :wink1:
Meyve veren ağaç taşlanır :sfff:

Absence

Spyware demiş ki:
TheRage demiş ki:
Meyve veren ağaç taşlanır :sfff:
Sen iki c/p ile meyve mi verdin şimdide taşlanıyorsun :roll:

Takımı
Besiktas
@Absence
Aslında öyle demiyecektim ama aklıma o geldi.Arkadaş zamanında c/p bile yapmaya üşeniyordu.Aklıma bu geldi yazayım dedim.Fakat çok sert vurmuyormusn? :rolleyes:

Absence

Spyware demiş ki:
@Absence
Aslında öyle demiyecektim ama aklıma o geldi.Arkadaş zamanında c/p bile yapmaya üşeniyordu.Aklıma bu geldi yazayım dedim.Fakat çok sert vurmuyormusn? :rolleyes:
Ben ikinizinde neler yaptigini biliyorum senin
viewtopic.php?f=218&t=179676
boyle baslikli bir topici kesinlikle acmaman gerektiginide feedbackinin c/p haberlerle dolu olduğunuda konuşmak gerekirse daha konuşurum
Benim takıldığım yer adam sana tavsiye verirken ve çokta haklı olduğu durumda senin onu küçük düşürmeye çalışman :wink1:

Ps:Media pk2 edit dersleri bolumune gir bak bakalım kim yapmış orayı

Takımı
Besiktas
Absence demiş ki:
Spyware demiş ki:
@Absence
Ben ikinizinde neler yaptigini biliyorum senin
viewtopic.php?f=218&t=179676
boyle baslikli bir topici kesinlikle acmaman gerektiginide feedbackinin c/p haberlerle dolu olduğunuda konuşmak gerekirse daha konuşurum
Benim takıldığım yer adam sana tavsiye verirken ve çokta haklı olduğu durumda senin onu küçük düşürmeye çalışman :wink1:

Ps:Media pk2 edit dersleri bolumune gir bak bakalım kim yapmış orayı
Peki o zaman :rolleyes:

Kusura bakma Rage. :popcorn:

Yukarı Alt