Kayıt
4 Ağustos 2009
Mesajlar
1.878
Beğeniler
0
Şehir
Gemlik/Bursa
Turkcell Süper Lig'in şampiyonu Bursaspor, kasasını dolduracak...


Yeşil-beyazlı kulübün kasasına girecek para bu kadarla da sınırlı değil.
Turkcell Süper Lig şampiyonu Bursaspor, Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılma hakkı elde ettiği için katılım, ülke, yayın ve reklam gelirlerinden oluşan ortalama 12 milyon avronun da sahibi olacak.

Yeşil-beyazlı kulüp, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi ön elemesini geçememesi halinde 5 milyon avronun daha sahibi olacak.

Bursaspor ayrıca, gruplarda yapacağı maçlarda alacağı her galibiyet için 800 bin, beraberlik için ise 400 bin avro kazanacak.

KARDEŞ KUTLAMASI
Ankaragücü, Turkcell Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşan Bursaspor'un başarısını, resmi internet sitesinde yayımladığı mesajla kutladı.

Yöneticisinden, futbolcusuna, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'dan, gönül veren taraftarlarına kadar tüm camianın kutlandığı mesajda, şu ifadelere yer verildi:

''Tarihinde ilk kez şampiyonluğa ulaşan bu güzide kulübümüzün, Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi başarıyla temsil edeceğine inancımız sonsuzdur. Kazandığı şampiyonluğun haklı sevincini taraftarıyla birlikte kutlayarak, kupayı Bursa'ya armağan eden Bursaspor'un, örnek olan bu başarısını, ''Asırlık Çınar'' Ankaragücü yönetimi olarak kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.''

SPİKERİN DİLİ TUTULDU
Bursaspor'un, Turcell Süper Lig şampiyonluğunu duyuran yerel bir televizyon kanalının muhabiri, anons yaparken adeta dili tutuldu.

Bursa'da yayın yapan Line TV'nin muhabiri Volkan Tezcan, izleyicilerine Bursaspor-Beşiktaş ve Fenerbahçe-Trabzonspor maçıyla ilgili bilgi vermekte zorlandı.

Bursaspor'un şampiyon olduğu anonsunu yaparken adeta dili tutulan Volkan Tezcan, Fenerbahçe-Trabzonspor maçının 1-1 bittiği, Bursaspor'un şampiyon olduğu haberinin ulaşması üzerine, kamera karşısında sevinçten ağladı.

Volkan Tezcan o anı hiç hatırlamadığını söyledi.

Tezcan, şöyle dedi:
''İzleyicilerimize en sağlıklı en doğru bilgiyi ulaştırma telaşındaydık. Fenerbahçe maçının berabere bittiği haberi gelince ne diyeceğimi bilemedim. Gözyaşlarıma hakim olamadım. Belki tarafsız olmamız gerekiyordu, ama Bursa'da yaşayan Bursaspor'u takip eden bir haberci olarak duygularımıza engel olamadık. Çok büyük mutluluk.''
 
Yukarı Alt