Kayıt
19 Haziran 2009
Mesajlar
196
Beğeniler
0
Takımımızın şampiyonluğunun ardından, Şampiyonlar Ligi maçlarını oynayacağı Atatürk Stadı`ndaki eksikliklerin giderilmesi için yönetim kurulumuz ve belediye çalışmalarını başlattı.


Takımımızın şampiyonluğunun ardından, Şampiyonlar Ligi maçlarını oynayacağı Atatürk Stadı`ndaki eksikliklerin giderilmesi için yönetim kurulumuz ve belediye çalışmalarını başlattı. UEFA kriterlerine göre eksik bulunan Bursa Atatürk Stadyumu`nda iyileştirme çalışmalarının zaman kaybetmeden başlanacağı müjdesini veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bugün statta incelemelerde bulundu. Başkan Altepe, "Hedefimiz yarın kazmayı vurmak" dedi.

Takımımızın Şampiyonlar Ligi maçlarını oynayacağı Atatürk Stadı`ndaki eksiklikler spekülasyonlara neden olmuştu. Başkan’ımız İbrahim Yazıcı Atatürk Stadı`nın yetişmemesi halinde Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarının İstanbul İnönü Stadı`nda oynayabileceklerini söylemişti. Bu gelişmelerin ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mimar Hasan Sözüneri, İkinci Başkanımız Haluk Özkıyıcı ve Mali Asbaşkanımız Mustafa Yedikardeş, UEFA kriterlerine göre eksik bulunan Bursa Atatürk Stadyumu`nda iyileştirme çalışmaları ile ilgili Atatürk Stadı`nda bir araya geldiler. Statta incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu. Avrupa kupalarında Türkiye`yi Bursaspor`un temsil edeceğini ve gurur kaynağı olacağını belirten Altepe, "Bizim de hedefimiz Bursaspor`u en iyi şekilde temsil etmesi ve bu maçların Bursa`da oynanması. Atatürk Stadı`nın UEFA tarafından belirlenen eksikliklerin biran önce giderilmesi ve kabul edilebilecek hale gelmesi, bununla birlikte kazmanın da biran önce vurulmasını hedefliyoruz. Bu konuda tabiki kulüp, gerekli girişimlerde bulundu. İzinleri alıyor" dedi.

"Düzeltilmesi gereken 22 madde var"
Başta zeminin yenilenmesi gerektiğini belirten Altepe, "Tribünlerde eksiklikler var. Basın tribünü ve soyunma odaları başta olmak üzere düzeltilmesi istenilen 22 madde var. Biz de kulüp yöneticileri ile birlikte bu iş nasıl gerçekleşeceği yönünde zaman kaybetmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz yarın kazmayı vurmak. Bu çalışmayı yerinde tespitler yapalım istedik. Bursaspor`a Şampiyonlar Ligi`nde Türkiye`yi temsil etmek de Bursa`ya yakışır. Bunun için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz" şeklinde konuştu.

"En geç ikinci maça yetişir"
Bir basın mensubunun, `Stat yetişmezse ne olacak?` sorusunu yanıtlayan Belediye Başkanı Recep Altepe, "Belki birinci maça yetişmez ama en geç ikinci maça yetişir. Zamanımız var. Neden İstanbul`da oynansın? Avrupa takımlarını izlemek isteyenler Bursa`ya gelsin. Bunu da kendi stadımızda gerçekleştirmek için uğraşıyoruz" dedi.


24.05.2010 17:17:02
 
Yukarı Alt