Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
Konuyu Taşır mIsınız...

Forum Oyunları Diye Alt Forum Açıldı.. Wink

Jigsaw

Aileden
Yok bu forum oyunu değil tam olarak hacım hani üsttekili alttakili falan öyle olanlar forum oyunu. :)

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
:lolmuch: :lolmuch: :lolmuch:

Oke...Ama Tek Topic ALTINDA Toplanırsak Daha İyi Olur...Oyunlar Falan.. Cool

Beijo

Bilgiliyim
ben hap kutusunun içindeki yazıları buldum chine yazıları daha ne yapıcam bilmiyorum :mrgreen:

Jigsaw

Aileden
Çok basit. Kafanızı çalıştırın kimse yapamazsa artık anlatırım 3. sayfada.

Eet sonunda bitti çok uzun sürüo :lol:

Öncelikle gerekli malzemeleri bulup odanın sağına yerleştirelim. 6 Tane üzerinde Çince yazılar olan kağıt bulacağız. Aşağıdaki sırayı takip ederek iskeletin ruhunu odadan çıkarmaya çalışın. İlk birkaç denemede çözüme rağmen başarısız olabilirsiniz, sakın yılmayın. İşte başlıyoruz:
1.Buz dolabına gelin. Raftaki etin altında bulunan kağıdı ve birayı alın.
2.Dolabın yanındaki çöp kutusunda bulunan üzerinde saç telleri olan kağıdı alın.
3.Kenardaki kağıda “About İtem” yaparak bakın. Siyah saç olduğu anlaşılıyor, belki buna gerek yok ama bunu yapmazsanız bir sonra yazacağımız eşyayı alamıyorsunuz.
4.Tekrar çöp kutusuna gelin ve kutunun altındaki çakmağı alın.
5.Terliklerin olduğu küçük dolaba gelerek terliklerin altındaki kağıdı ve dolabın alt ucuna tıkladığınızda ortaya çıkan çerçeveyi alın.
6.Büyük dolabın yanındaki yer minderlerinin altında bulunan kağıdı alın.
7. İşte en ürkütücü ayrıntı: Kırmızı battaniyenin altındaki iskeletin üstünü açın. Sağ elindeki ilaç kutusunu ve sol eline iki – üç kez tıkladıktan sonra yere düşen anahtarı alın.
8. Büyük dolaba gelin. Buradaki işiniz uzun biraz.Alt çekmeceleri açın. Oradaki fotoğraf albümünde bulunan iki adet fotoğrafı alın. Kırmızı kitabın üstündeki rafın solundaki kağıt ile (4. kağıt oldu.), sağındaki tütsüyü alın. Sonra kırmızı defteri alarak anahtarla kilidini açın.(Anahtarı işaretledikten sonra kilide tıkladığınızda açılıyor.) Bu defter bir günlük. Günlüğün sayfalarından birinde “the day after tomorrow is her birthday” cümlesi yazıyor. Bu cümlenin yazıldığı günün ertesi günü bir doğum gününü gösteriyor. İşte bu tarihin ay/gün olarak yazılışını aklınızda tutun birazdan lazım olacak. Günlüğün sayfalarını çevirmeye devam edin ve arka kapağın içindeki CD’yi alın.
9.Unutmayın! İki kağıt daha kaldı. 5. Kağıt için buzdolabının sol alt köşede olduğu bir açıdayken lambanın arkasındaki duvara bakın. Altıncı kağıdı bulmak daha da zor. Mavi kapı ve büyük dolabın sayfanın sağını kapladığı bir açıda üstte zar zor seçilen lambaya dokunursanız lambanın üstünde kırmızı tavan rengiyle aynı renkte, zor seçilen kağıdı fark edebilirsiniz. Eğer bulmakta zorlanırsanız sakın vazgeçmeyin eninde onunda bulacağınıza emin olun. Böylece altı tane kağıdı tamamlamış oldunuz.
10. İskelete tekrar gelin ve ayak ucunu açın. Bu arada battaniye de katlanarak kenara gelecek. İskeletin ayaklarının bir zincirle bağlandığını göreceksiniz. Zinciri açacak şifreyi biliyorsunuz. Şifreyi kullanarak zinciri çözün.
11. Çerçeveye kızın fotoğrafını koyun. (About İtem) kullanarak.
12.Kırmızı battaniyeyi alın. Üzerine tıkladığınızda kenarları yırtılarak içinden açılmış bir zar şeması çıkacak.
13.CD kabının içine CD’yi koyun.
14.Bakın şimdi yapacaklarınız çok karışık. Dikkatli okumak lazım: Üzerinde saç olan kağıdı alın. Çakmakla saçları yaktıktan sonra tıklamaya devam edin. Kağıdın üzerinde bir şekil belirecek. İlk kez yaptığınız için o şekli çizin ve üzerindeki sayıların yerlerini belirleyin. (Daha sonra zihinden de yapabilirsiniz) . İlaç kutusunu alın. Kapağını açtığınızda içinde çıkan kağıttaki şekillerden yanan kağıttaki yerlere denk gelenleri odadan topladığınız kağıtlarla karşılaştırın. (İlk kez yaptığınız için şekilleri çizmeniz gerekebilir.) Mesela yanan kağıtta üst sıradaki iki kutudan soldakinde 2 yazıyor. İlaç kutusundan çıkan kağıtta aynı sırada yerde bulunan şekle bakın. Bu şekil sizin bulduğunuz 6 kağıttan hangisindeki yazı ile aynı ise bulduğunuz o kağıdın numarası ikidir. Bulunan kağıtlardaki yazılar hep aynı ancak ilaç kutusu ve yanan kağıttaki yerler sürekli değişiyor.
15. Şimdi battaniyeden çıkan açık zar şeklini alın ve bulunan kağıtları numarasının olduğu yere yerleştirin. Eğer doğru yaptıysanız küp kapanacaktır. (Bu ölen şahsın ruhunun hapsedildiği kutu imiş! )
16. Sanırım yoruldunuz ama sona geliyoruz. Şimdi oldukça garip bir şey yapacaksınız. Eğer günlüğü okuduysanız ölen şahsın soğuk birayı sevdiğine dair bir ibare görmüş olmalısınız. O nedenle birayı dolaba geri koyacaksınız. Biranın soğumasını beklerken boş durmayın. Odada iki tane kapı gördünüz. Bunlardan biri ilk odanın (Crimson room) kapısı. Kırılmış olan kapı tokmağının deliğinden odayı gözetleyin. Öteki kapının tokmağı var ama kapı içinden garip sesler karanlık bir yere açılıyor. Bunu da deneyin çünkü bunları yapmazsanız olay çözülmüyor.
17. Buzdolabını açıp birayı çıkarın. “About İtem” yaptıktan sonra üzerine tıklayın. Eğer “so chilly” yazıyorsa yeterince soğumuştur. Aksi takdirde yeniden dolaba koymanız lazım.
18. Büyük dolaba gelin. Tütsüyü, Cd’yi, Birayı dolabın rafına koyun. Çakmakla tütsüyü yakın. Rafta buluna çana bir kere tıkladığınızda iş bitecek. İskeletin küpü alarak ayağa kalktığını göreceksiniz. Dilerseniz hemen akabinde ekrana gelen; Escaper (Odadan çıkanlar) listesine adınızı yazabilirsiniz. HADİ GEÇMİŞ OLSUN!!!

oh anasını günlük ve mavi kutuya bakmayı düşünemedim ama kapı deliğinden çok baktım ve karanlık odaya çok girdim :mrgreen: :mrgreen:

bende bitirdimde bu yazıyı okumasam zor bitirirdim birkaç şey asla gelmezdi aklıma

Jigsaw

Aileden
Ben ilk oynadığımda saçlı kağıdı yaktıktan sonra çok açık renk olduğundan yazıları okuyamadım. Ne oldu ki dediydim. Zardaki kağıt yerleştirme olayı varmış orda. Diğer kavanozun içindeki ile üst üste gibi düşünmek lazım.

Yukarı Alt