1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bulgaristan ve Romanya AB'den çıksın


 1. Sensei

  Sensei rank8

  Kayıt:
  21 Haziran 2009
  Mesajlar:
  500
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Sanal alem..

  BRÜKSEL(ANKA) - Hollanda'da yabancı karşıtı ve ırkçı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı olduğunu tekrarlarken “Türkiye iyi bir komşu ama ailenin bir üyesi değil” dedi. Wilders, Bulgaristan ve Romanya'nın AB'den çıkmasını da istedi.

  Geert Wilders, Euronews ile yaptığı söyleşide Türkiye'nin AB üyeliğine karşı olduğunu vurgulayarak “Türkiye'ye karşı değilim. NATO içerisinde çok saygı duyulan bir müttefik ve Hollanda halkının iyi bir dostu, Ancak, ailenin bir üyesi olmadığına inanıyorum. İyi bir komşu olmak, aile üyesi olmak değil ve bir İslam ülkesidir” dedi.
  Türkiye'nin AB üyeliğinin, AB'ye çok pahalıya mal olacağını, göç artacağını öne süren Wilders "Ilımlı İslam" diye bir şey olamayacağını da söyledi.

  ABHaber, Wilders'in açıklamalarını yansıttığı “Bulgar Irkçıların Kulağı Çınlasın” başlıklı haberinde Sofya Belediye Başkanı ve Bulgaristan'ın Avrupai Kalkınması İçin Vatandaşlar” partisi lideri Boyko Borisov'un, Türkleri “kötü insan malzemesi” diye tanımlarken, Türkiye'nin Avrupalı olmadığını da iddia ettiğini anımsatarak Wilders'in söyleşideki “Başka hiçbir ülkenin AB'ye katılmaması gerektiğini düşünüyorum. Romanya ve Bulgaristan'ın AB'den çıkmasından yanayım” ifadelerine de dikkat çekti.