1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Budist tapınağında korkunç mumyalar


 1. BiLqiN

  BiLqiN rank8

  Kayıt:
  6 Haziran 2008
  Mesajlar:
  843
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  exL Köşe Başı
  Şehir:
  SenCe ¿

  Japonya'da bir budist tapınağının mahzeninde bulunan birbirinden korkunç mumyalar Kanazawa şehrindeki müzede sergilenmeye başlandı.


  Tapınakta yaşayan rahipler tarafından mumyalandığı sanılan bu acaip mahluklar korkunç görüntüleriyle insanı ürpertiyor.Yapılan araştıralara göre 18. yüzyılda tapınakta yaşayan rahipler iblis adını verdikleri bu mahlukları bulup teker teker mumyaladı ve tapınağın mahzenine indirdi.


  Tapınak rahipleri her yıl bahar ayında iblis adını verdikleri bu mumyaları gün yüzüne çıkararak ziyarete gelenlere gösterdi.


  Bunlar arasında hastalıklı bir anne bu tapınakta tedavi edilirken iki başlı muhtemelen siyam ikizi bir bebek dünyaya getirdi.Rahipler hem anneyi hem de bu siyam ikizlerini mumyalamışlar.Ancak onlara iblisin sevimli annesi adını vermişler.fotoğraf -1-2-3


  İkinci mumya bir denizkızına ait. Rahipler bunun 1817 yılında bir ticaret gemisi tarafından yakalandığı notunu düşmüşler.4


  Bir diğer eski denizkızı mumyası Tokyo'daki bir müzede sergileniyor.5


  Kappa adı verilen bu mumya bir tahta kasanın içerisinde çıktı.6 -7


  Raijū denilen bu 70 santim uzunluğundaki bu garip görünümlü yaratığı bir maymun olduğu sanılmaktadır. 8 -9


  Bunların dışında bazı vahşi hayvanlar, rahiplerin kendileri ve insanlar da mahzende mumyalanmış halde bulundu.Mahzende çıkan notlarda iblisleri anlatan şekil ve hikayeler de bulundu ..
  - Resim Silinmiş.
  - Resim Silinmiş.
  Saygılar ;
  exl2014-logo1.png
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017