1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   modbasvuru

Bu Telefon Sahibine Yaramadı! :D


 1. iwontcry4u

  iwontcry4u rank8

  Kayıt:
  6 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.848
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Suz...
  Sahibinden.com'da yayınlanan trajikomik bir ilan, görenleri şaşkına çeviriyor. BenQ Siemens P50'sinden aradığını bulamayan bir kullanıcı, bakın ilanı nasıl vermiş?

  İnternet'te dolaşmaya başlayan bir ilan, görenleri hem güldürüyor hem de düşündürüyor. Sahibinden.com'da yayınlanan metinde, BenQ Siemens P50 model telefonundan memnun olmayıp, satılığa çıkaran bir kullanıcı, cihazın özelliklerini bakın nasıl kaleme almış:
  "27-01-2007 Tarihinde alınmış dolayısıyla hala garantili (BAŞARI`dan), bi işe yarar bir telefon ya da PDA olmadığı için hiç kullanılmamış denebilir BENQ P50 telefonumu bütün vereceğim bilgilere rağmen hala alacak birisi varsa satmak istiyorum. Telefonun özellikleri şunlardır:"
  "Telefonumu bütün vereceğim bilgilere rağmen hâlâ alacak birisi varsa..." diye söze başlayan kullanıcı, şöyle devam ediyor:
  - Resim Silinmiş.
  Sahibinden.com sitesinin kullanıcısı BenQ P50 model telefonunu satmaya çalışıyor
  "1- Kendisi bir PDA olup telefon özelliği sonradan monte edilmiş gibi davranan ve sizi arayanların size nadiren ulaşabilecekleri bir telefon hizmeti vermektedir.Telefonunuz açıkken kendi numaranızı ararsanız, telefonun çalma ihtimali %25`dir. Bu sebeple cep telefonundan bıkan arkadaşlar için tercih sebebi olabilecek bir kalitededir denilebilir.
  2- Üzerinde bataryası olmasına rağmen aslında kendisi elektrikle çalışmaktadır. Konuşma halinde şarj süresi 30 dakika stand-by süresi de 12 saat civarındadır. Wireless açıkken şarj süresi 15 dakikadır. Ben şahsen bir mobil telefondan çok ev telefonu ya da bilgisayara bağlı skype telefonu olarak kullanacaklara tavsiye etmekteyim. Evden ev telefonu, işten iş telefonu reklamını beğenen arkadaşlara şiddetle tavsiye edebileceğim eşsiz bir telefondur.
  3- Tuş kilidi mevcut olmamasına rağmen cebinizdeyken yanlışlıkla kimseyi arama özelliği yoktur. Çünkü bırakın istemeden istesenizde arama özelliği kısıtlı bir telefondur. Cep telefonu faturası yüksek gelen, bir türlü cep telefonu konuşmalarını kısıtlayamıyorum diyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.
  4- İki Kademeli bir batarya seviyesine sahip olup, birinci kademe kullanım için olup ikinci kademe sabit hafıza bilgileri içindir. Bütün şarjı iki kademeyi de bitirirseniz ya da sim kartınızı değiştirmek için bataryayı çıkarırsanız, telefon kendini resetlemekte telefonu tekrar açtığınızda telefon ilk aldığınız hale gelmektedir. Bu cihazda yüklü işletim sistemi olan Microsoft Windows Pocket PC 2003 Phone edition`ın bir özelliğidir. Windows Mobile 5.0 da busorun giderilmiştir. Ama bu telefona Windows Mobile 5.0 yüklenemez. Ne kadar kullansamda telefonum hep yeni aldığım gibi kalsın diyen kullanıcılara şiddetle tavsiye ederim.
  5- Yolda yürürken, diğer elinizde bir şey varken acilen birini aramak isterseniz buna müsade etmemektedir. Elindeki işi bitirmeden diğerine başlama prensibine sahip kullanıcılara şiddetle tavsiye ederim.
  6- Deri kılıfıyla kemerinize taktığınızda belinizde bir 7.65 silah gibi görünecek kadar büyük olup, silah heveslisi kullanıcılara şiddetle tavsiye edilir.
  7- Yolda birileri sizi çevirip telefon numaralarını size kaydettiriyorsa ve siz bundan bıktıysanız. Sizin için de biçilmiş kaftandır P50. Çünkü telefona kaydettiğiniz numaralar en geç 2 gün içinde bir şekilde telefonunuzdan silinmektedir.
  8- Komşunun şifre koymadığı İnternet'ini kullanmak isteyen arkadaşlar için uygun bir cihazdır.
  9- Burger King`de hamburgerinizi yerken İnternete bağlanabilirsiniz. Ama hamburgeriniz bitmeden şarjı biteceği için Buger King`lerde zaman öldürmezseniz.

  10- Çocuklarının İnternet başında çok zaman harcadığını düşünen veliler için mükemmel bir cihazdır. Kimse bu cihazın başında yarım saatten fazla zaman geçiremez. Çünkü ya cihazın şarjı biter ya da sizin tahammülünüz. Bu sebeple iki kademeli koruma sağlayan güvenli bir PC`dir.
  11- Bilgisayara yüklenen programların benzerlerinin yaklaşık %60`ı bu cihaza da yüklenebilir.
  12- Skype telefonu olarak kullanılabilir.
  13- Pek mümkün olmamakla beraber eğer bir yolunu bulup birini arayabilirseniz ya da biri bir şekilde bu telefondan size ulaşılbilirse, telefonun görüşme kalitesi çızırtılı olup, seni duyamıyorum ne diyosun deyip muhtelif sesler çıkararak görüşmeyi bitirmek için sıkıntı çeken arkadaşlara şiddetle tavsiye edilir.
  14- 1.3 megapiksel kamerasıyla çektiğiniz resimlere baktığınızda, "Yahu burda ben neyi çekmiştim? Bu ne ki?" diye sorabilirsiniz. Eğer siz de hitabeti seven sözlü konuşmaya görüntüden çok önem verenlerdenseniz, bu telefonla çektiğiniz görüntüleri başkalarına gösterirken görüntünün aslında ne çok şeyler içerdiğini uzun uzadıya anlatabilirsiniz. Soyut resimlerden hoşlanan arkadaşlara şiddetle tavsiye edilir.
  15- Bu cihaz hakikaten satılıktır.
  - Resim Silinmiş.
  16- Benim cihaz hakkında bütün özelliklerini sayıp dökmem birilerine sanki çok iyi bir cihazmış gibi satmamaya çalışmam tamamen üreticisinden daha dürüst olmamla alakalıdır.
  17- 1 GB`lık hafıza kartı da hediyemdir. Teselli hediyesi denebilir.
  18- Son olarak eğer böyle bir telefon edinirseniz sadece 1 aylık düzenli kullanım sonucunda en az benim kadar güzel cümleler kurabilir, hayata çok farklı pencerelerden bakmayı öğrenir hatta kullanım süresinin uzaması halinde filozof bile olabilirsiniz.
  Bu hayata farklı gözlerle bakabilme becerisi sizin zaten sahip olduğunuz bir çok problemle nasıl yaşayacağınızı da öğretir.
  Yani bu telefonu kullanırken mutlu olmasanız bile bu telefon dışında hayatınızın her alanında mutluluğu yakalayabilirsiniz.
  Mutluluk da hiç bu fiyata satılmamıştı. )
  Ayrıca bu telefonu satın almanızı takip eden hafta satışa çıkaracağınız için ilanınız onlarca forumda yayına girecek yüzlerce mesaj alacak, sosyal çevrenizi genişleteceksiniz. Bu yüzden telefonun 300 YTL. olan fiyatını ilanın oluşturduğu benzersiz marka değerini dikkate alarak 3.000 YTL'ye çıkardım. BenQ senin bu telefonu ilk piyasa sürdüğün fiyattan fazlasını istiyorum şimdi.)"
  Orijinal yazının metnine ulaşmak için tıklayın.

  Yazan: Aykut Göker
  SDN - http://shiftdelete.net
  [ALINTIDIR]
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. |SicknesS|

  |SicknesS| rank8

  Kayıt:
  1 Eylül 2009
  Mesajlar:
  433
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Professional Silkroad Player
  lol :twisted: o telefonun sahibi olmak istemem :twisted:

  Paylasim icin saol :thumbsup: Almayız artık o telefondan :P
   
 3. iwontcry4u

  iwontcry4u rank8

  Kayıt:
  6 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.848
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Suz...
  :D np