1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Bu saldırıya bilgisayar dayanmaz!


 1. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach
  Bu saldırıya bilgisayar dayanmaz!

  Arama motorunda gördüğünüz banka adresi feyk olabilir!

  [​IMG]

  İnternet korsanlarının (hackerlar) web kullanıcılarının internet güvenliğini tehdit eden haftada tam 57 bin kötü niyetli yazılım içeren yeni sayfa yarattığını biliyor muydunuz?
  Bu rakamlar PandaLabs'ın araştırma takımı tarafından hesaplandı.
  Her hafta 375 anahtar kelime veya popüler markanın kullanılmasıyla oluşturulan bu sahte sayfaların yüzde 65'i bankaların gerçek web sitelerinin tıpatıp aynı şekilde dizayn ediliyor. Yüzde 27'si ise eBay gibi açık artırma sitelerinin bir bölümü görüntüsüne sahip.
  PandaLabs, ayrıca sahte sitelerin yüzde 2.3'ünün yatırım fonları, aracı kurumlar gibi finansal kurumların internet sitelerinin görüntüsüne büründüğünü, yüzde 1.9'unun ise sahte hükümet siteleri olduğunu açıkladı.

  PandaLabs'ın Teknik Müdürü Luis Corrons, "En büyük problem, arama motorlarını kullanarak bu siteleri ziyaret eden kişiler için sitenin gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlamanın çok zor olması. Bu nedenle bu korsanlık tekniğinin yayılmasının önlemenin en etkin yolu, mesela aradığınız bir bankanın internet sitesine arama motorlarında açılan linklerden ulaşmak yerine adres çubuğuna doğrudan bankanın internet adresini yazmak" dedi.