1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bu fotoğraflar tazminat kazandırdı


 1. StormHero

  StormHero rank8

  Kayıt:
  12 Ekim 2007
  Mesajlar:
  776
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Prusias ad Hypium

  [​IMG]

  Bu fotoğraflar tazminat kazandırdı

  Kocasından gizli olarak sahneye çıkan kadının Facebook'a koyduğu fotoğraflar hakkında delil oldu. Kocası da 3 bin TL tazminat kazandı.

  İZMİR’de mağazada yönetcilik yapan İzzet Turşucu, evi terk eden iki yıllık eşi güzellik uzmanı Büşra Sayın Turşucu’ya açtığı boşanma davasında, Facebook’taki fotoğrafları delil gösterdi. İzzet Turşucu eşinin eğlenceye düşkün olduğunu, bilgisi dışında sahneye çıktığını fotoğraflarla ispatlayıp boşandı ve 3 bin YTL manevi tazminat kazandı.
  İzmirli İzzet Turşucu ile Büşra Sayın Turşucu, iki yıl önce arkadaşları aracılığıyla tanıştıktan kısa bir süre sonra evlendi. Turşuçu çiftinin arasında geçimsizlik başladı. Eşi Büşra’nın kendisine karşı ağır sözler söylediğini ve maddi beklentilerinin yüksek olduğunu iddia eden İzzet Turşucu, evliliklerinde şiddetli geçimsizlik olduğunu iddia ederek boşanma davası açtı.
  İzmir 4'üncü Aile Mahkemesi’nde görülen davada İzzet Turşucu, eşinin kendisinden maddi gücünün yetmeyeceği şeyler talep ettiğini ve bunları karşılayamadığı için hakaretler yağdırdığını, ailesini maddi destek konusunda tehdit ettiğini öne sürdü. Aile birliğinin temelinden sarsıldığını belirterek boşanmak isteyen İzzet Turşucu, 30 bin TL’si maddi ve 25 bin TL’si manevi, toplam 55 bin TL de tazminat talep etti.
  Büşra Sayın Turşucu ise, asıl mağdurun kendisi olduğunu söylerken mahkemeye verdiği cevap dilekçesinde evi kendisinin değil eşinin terk ettiğini öne sürdü. Büşra Sayın Turşucu, maddi beklenti içinde olmadığını, aksine eşinin ailesinin maddi durumlarını düzeltmesi için üzerindeki ziynet eşyasını bile verdiğini söyledi. Büşra Sayın Turşucu, eşine maddi ve manevi bütün sorunlarında destek olmaya çalıştığını öne sürdü, eşinin cinsel rahatsızlıklarının bulunduğunu, iyileşmesi için bile büyük çaba sarfettiğini iddia etti. Büşra Sayın Turşucu, internetten eşinin cinsel rahatsızlığı için birçok ürün sipariş ettiğini, evlilik içinde bu soruna bile sahip çıktığını ve bu durumda kendisini tek başına bırakmak yerine, doktora gitme ve yardım alma konusunda kendisine destek olduğunu öne sürdü. Büşra Sayın Turşucu, eşinden ayrılmak istemediğini, kendisini çok sevdiğini, ancak boşanmaları halinde uğradığı zararlardan dolayı kendisi de aynı miktarda tazminat talep etti.
  Dava devam ederken İzzet Turşucu, eşinin paylaşım sitesi Facebook’a koyduğu fotoğrafları mahkemeye delil olarak sundu. Eşinin gece hayatında çektirdiği, transparan kıfayetlerle çektirdiği fotoğraflar dosyaya girerken İzzet Turşucu eşinin kendisinden habersiz sahneye çıktığını da bu fotoğraflarla belgeledi.
  Kankeme verdiği kararla, Büşra Sayın Turşucu’nun kusurlu olduğunu belirtip, çifti boşadı. Hakim, ayrıca Büşra Sayın Turşucu’yu boşandığı eşi İzzet Turşucu’ya 3 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum etti.


  Kaynak:Milliyet