1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Bu Evin Sahibine Birşey Olmaz !


 1. Ben de

  Ben de rank8

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  4.541
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Nükleer bomba, Güneş fırtınası bu evi alan kişiye vız gelecek!

  [​IMG]

  İngiltere'de nükleer bombadan korunmak için tasarlanmış sığınak sahibinden satılığa çıkarıldı.Sahip olduğu sığınaklı evini 350 bin sterline (783 bin Türk Lirası) satılığa çıkartan Mike Thomas, potansiyel alıcılara sığınakta tur da attırıyor.

  Sığınak vaktiyle Soğuk Savaş sırasında nükleer bomba korkusuyla yapılmış. Sığınak, bir megatonluk (Hiroşima'ya atılan atom bombasından 80 kat daha büyük) bir bombaya dayanabilecek kapasiteye sahip.

  56 yaşındaki Thomas, sığınağı Rusya ve ABD arasındaki gerilimin zirvede olduğu 1985'te evinin mutfağının 6 metre altında inşa etmiş.

  28 metrekarelik sığınağın duvarları 81 santimetre kalınlığında. Sığınakta bir ailenin bir ay boyunca hayatta kalmasını sağlayacak yiyecek ve su bulunuyor.

  Özel bir kişinin sahip olduğu ülkedeki en güçlü sığınakta altı ranza, İsviçre yapımı havalandırma sistemi bulunuyor ve enerjiyi dizel motorlu jenaratör ve çok sayıda pil sağlıyor.

  Beton yerler halılarla ve duvarlar da kontrplaklarla kaplı. Bu sayede içerinin sıcaklığı sürekli olarak 12 derecede kalıyor. 1400 litrelik bir su tankı, tuvalet ve telefon hattı da sığınakta mevcut. Bunların yanı sıra Televizyon, DVD oynatıcı, mikrodalga ve zaman geçirmek için çok sayıda oyun ve kitap bulunuyor.

  Sığınağın biri mutfaktan biri de çalışma odasından olmak üzere iki ayrı girişi var. Kapıların patlama sonucu kapanması halinde bir acil çıkış da kullanılabiliyor.

  Nükleer saldırıdan endişelendiği ve ailesini koruyabilmek için sığınağı yaptığını belirten Thomas, şimdi evini satıp daha küçük bir eve taşınmayı planlıyor.

  Artık yakın zaman içinde nükleer saldırı olacağını düşünmediğini ifade eden Thomas, dört odalı evin altındaki sığınağın yeni sahiplerini 2013'te geçekleşmesi beklenen Güneş fırtınası felaketinden koruyacağını belirtiyor.


  O zaman neden kendi orda oturmuyor ? Bi çıban var bu işte ama :detective: Ev perilimi acep :P
   
 2. Metover

  Metover rank8

  Kayıt:
  11 Ekim 2008
  Mesajlar:
  4.774
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Photoshop*
  Şehir:
  Kocaeli
  Azrail girdikten sonra, nükleer bombada patlasa,güneş fırtınası da olsa hangisi fayda eder ki. :oldie: