1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Bu adamları bunları yaparken hayal edebiliyor musunuz??


 1. iCe_diVe

  iCe_diVe Bilgiliyim

  Kayıt:
  11 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  1.528
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Eskişehir
  Arthur Blank: Bebek bakıcılığı, çamaşırhanede çalışmak ve peyzaj düzenlemesi yapmak…
  Çalışma hayatına bu işlerle atılan Arthur Blank, şimdi 1.3 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin iş adamları arasında sayılıyor.

  Tim Blixseth: Marketlerde ürünleri kutulama işinin ardından kereste alım satımıyla iş hayatına atıldı.
  Bugün 1.2 milyar dolarlık servetin sahibi olan iş adamı Timberland’ı kurdu ve gayrimenkul yatırımları yaptı. Blixseth ayrıca, Montana'da 130 bin dönüme yayılan 'Yellowstone Club' adlı dev bir özel kayak ve golf kulübünün de kurucusu.

  Danny Gilbert: İş hayatına pizza dağıtarak başlayan Danny Gilbert bir gecede 78 siparişi yetiştirdiğini belirterek hala iddialı olduğunu söylüyor.
  Bankacılık ve spor alanında çalışan iş adamı bugün 1.1 milyar dolarlık servetin sahibi.


  Mark Cuban :

  12 yaşındayken kapı kapı gezerek çöp torbası satan Cuban, bugün 48 yaşında Dallas Maverick Basketbol Takımı'nın ve 2.3 milyar dolarlık servetin sahibi. Cuban ayrıca radyo, TV ve bağımsız video yayınlarının internetten takip edilmesini sağlayan Broadcast.com sitesinin kurucusu.

  Wayne Huizenga:

  Bir marangozun oğlu olan ve küçük yaşta kamyon şoförlüğü, pompacılık gibi işlerle hayata atılan 68 yaşındaki çalışan Wayne Huizenga, sıfırdan başladığı iş hayatında 2.1 milyar dolarlık bir servet edindi. Huizenga, Amerika'da çöpleri ayrıştırıp ekonomiye geri kazandıran en büyük atık yönetim şirketinin sahibi olarak 2005’te yılında ‘yılın girişimcisi’ ödülünü aldı.


  Jorge Perez:
  Yıllar önce Amerika’da bir emlak şirketinde işe başlayan Jorge Perez, bugün Floridalı emlak imparatoru olarak anılıyor. 1.8 milyar dolarlık serveti ise dünyanın en zengin iş adamları arasında sayılmasını sağlıyor.


  James Sorenson:
  James Sorenson’un kurabiye satarak başladığı iş hayatında bu noktaya geleceğinin hayal edilmesi bile güçtü. Ancak 85 yaşındaki Sorenson, medikal cihazlar ve gayrimenkul alanında çalışarak 4.5 milyar dolarlık bir servet edindi.

  Michael Ilitch:

  Araba yıkamacılığı yaparak başlayan iş yaşamı boyunca spor ve gıda alanlarında başarılarıyla 1.5 milyar dolarlık servet edindi.

  Phillip Ruffin:

  70 yaşındaki Philip Ruffin de yıllar önce bir şirkette başladığı işini bırakarak kumarhane ve gayrimenkul alanından 1.4 milyar dolar kazanacağını tahmin edemezdi.


  George Kaiser:

  Kitap satan bir dükkanda çalışmaya başlayan George Kaiser, petrol ve bankacılık alanında başarılı işlere imza attı ve dünyanın en zengin 100 iş adamı arasına girdi. Kaiser’in edindiği servetin değeri 8.5 milyar dolar.


  William Moncrief:
  Genç bir mühendis olarak başladığı çalışma hayatında petrol alanında devam etti ve 90 yaşında hayata gözlerini yumduğunda ardında 1 milyar dolarlık bir servet bıraktı.

  Kenneth Hendricks:

  Küçük yaşlarda babasının yanında çeşitli işlere yardım eden Kenneth Hendricks, daha sonra Spiegel gazetesinde kapıcılık yaptı. Bu yılların ardından iş yaşamında şans ona güldü ve 2.6 milyar dolarlık servetiyle o da artık en zengin iş adamları arasında
   
 2. sfr

  sfr rank8

  Kayıt:
  27 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  135
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Orda Burda Bide Şurda :D
  way canına 8O
   
 3. TitusPullo

  TitusPullo rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  10.998
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-
  Hayat bizede gülse keşke böyle (:
   
 4. DukeNukem

  DukeNukem rank8

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.175
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Nerde O Şans :P
   
 5. XianHun

  XianHun rank8

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Pinarbaşi
  Abramoviç:3 yaşinda annesini 7 yaşinda babasını kaybetmiş küçükken plastik ördek satarak başladiği hayata şimdi dünyanın sayılı zengizlerinden
   
 6. Wax Whine

  Wax Whine Psikolog

  Kayıt:
  9 Eylül 2007
  Mesajlar:
  17.589
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  Taksim/İST.
  Bütün zenginler başta fakir genellikle. Mesela Salkıp SABANCI. Babasıyla birlikte hammallık yapmış zamanında. Şimdi Türkiyede'ki önemli markaların sahibi.