1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Bu 5 şey çok konuşulacak!


 1. Kalkandelen

  Kalkandelen moderator

  Kayıt:
  13 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.465
  Beğenilen Mesajlar:
  60
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  Antalya  2012'de oyun dünyasında yaşanacak 5 gelişme!

  Yeni konsollar, oyunlar ve fazlası... 2012'de oyun dünyasında en çok bu 5 şey konuşulacak!

  2011, iyisiyle kötüsüyle geride kalmak üzere. Ümitlerle, düş kırıklıklarıyla, sevinçlerle ve bazı üzüntülerle dolu yeni bir yıla girmemize saatler kaldı. Yılın bu dönemlerinde gelecek tahminlerini ve yaşacayağımız şeyleri sıkça gözden geçiririz. Şimdi ise konumuz oyun dünyası. İşte 2012'de bizi bekleyenler.

  Yeni Xbox ve PlayStation 4 (2012'de yok)

  Microsoft'tan yeni bir Xbox ve Sony'den yeni bir PlayStation'ın piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Ancak ürünlerin üzerinde çalışıldığına dair resmi bir bildiri veya sızıntıların ortaya çıkması muhtemel.

  Nintendo Wii U

  Nintendo'nun yeni Wii konsolu Haziran 2012'de piyasaya sürülecek. Cihazın Xbox 360 ve PlayStation 3'den "birkaç kat daha hızlı olduğu" iddia ediliyor. Wii U, 3GHz PowerPC tabanlı 45nm işlemciye, 768MB RAM'e ve ATI GPU'ya sahip olacak. Konsolun ekranlı gamepad'i ise ayrı bir oyun konsolu olarak çalışabilecek, ancak bu denetimin bir iPad rakibi olması beklenmiyor.

  Sony PlayStation Vita

  Vita'nın en önemli yeniliklerinden bir tanesi, inanılmaz işlemci gücünün yanında arka yüzünde de dokunmatiklere sahip olması. Çift analog çubuk ise karmaşık hareketleri ve kamera denetimlerini mümkün kılacak. Ancak oyunseverlerin 10 inç'lik tabletlere geçtiği ve Nintendo 3DS'in beklentilerin çok altında sattığı bir dönemde, 2012'nin el oyun konsollarının son senesi olması da muhtemel.

  PC oyunları

  2012'de PC oyunları dünyasında çok şey değişmeyecek. PC satışları, akıllı cep ve tablet satışlarının artmasıyla 2011'de ilk kez düştü. 2012'de PC'ler için çıkan Star Wars: The Old Republic ve çıkacak olan Diablo III ve Doom 4; AMD ve Nvidia'nın hazırladığı yeni grafik donanımları, Windows'da çalışan Kinect ile piyasa, mevcut durumunu koruyacak.

  World of Warcraft'a elveda

  2012'de çıkması muhtemel Mists of Pandaria gibi eklentiler, World of Warcraft'ın ölümünü uzatacak olsa da 2011'de 2 milyon üyesini kaybeden oyun, hızla üye kaybetmeye devam ediyor.

  Not:alıntıdır.​